Skip to main content

MacOS, czyli system operacyjny opracowany przez Apple i działający wyłącznie na komputerach sygnowanych tą marką, coraz częściej znajduje zastosowanie również w polskich przedsiębiorstwach. Ceniony jest przede wszystkim za stabilność, wysoką responsywność oraz bardzo długą pracę na baterii. Ponadto aktualizacje nie przerywają w nachalny sposób rozpoczętej pracy i nie zaburzają funkcjonowania komputera. Natomiast serwis produktów Apple oferuje kompleksowe narzędzia usprawniające pracę komputerów Mac. Jakie zatem programy na Maca mogą okazać się użyteczne w biznesie?

Time Machine

Jedną z cech wyróżniających system z Cupertino na tle konkurencyjnych rozwiązań, jest wbudowany mechanizm służący sporządzaniu kopii bezpieczeństwa. Utrata dokumentów i plików wykorzystywanych w firmie może być nie tylko kłopotliwa, ale przede wszystkim kosztowna. Dzięki wykorzystaniu funkcji Time Machine i podłączeniu dysku zewnętrznego, system samodzielnie i regularnie będzie wykonywał kopie bezpieczeństwa wszystkich plików umieszczonych na dysku.

iCloud

Kolejnym programem dostępnym na komputerach marki Apple jest iCloud. Użytkownikom kojarzy się on przede wszystkim z solidnym zabezpieczeniem, uniemożliwiającym dostęp do zawartości urządzenia osobom niepowołanym. Jednak iCloud ma znacznie szersze zastosowanie. Przede wszystkim pełni funkcję tzw. usługi chmurowej, gdyż po wykupieniu odpowiedniej opcji umożliwia uzyskanie aż do 2TB miejsca na dane. Przechowywane informacje stają się widoczne dla wszystkich komputerów i urządzeń z systemem iOS powiązanych z kontem firmy. Dzięki temu np. prezentację zapisaną na firmowym komputerze Mac można bez problemu odtworzyć na Apple TV w sali konferencyjnej lub wyświetlić dla znacznie mniejszego grona osób na ekranie iPada. Dowolne dane są dostępne tak szybko, jakby były zapisane lokalnie, a głęboki poziom integracji z systemem gwarantuje bardzo wygodną współpracę.

iA Writer

Program iA Writer stanowi doskonałe narzędzie dla wszystkich osób, które przez dłuższy czas muszą utrzymywać skupienie przy pracy nad tekstem. Jego interfejs można przyrównać do czystej kartki papieru, na której wyświetlają się zapisywane przez nas litery. Brak rozpraszających elementów i wszechobecny minimalizm wspomaga utrzymywanie koncentracji podczas pracy na odpowiednio wysokim poziomie.

Opisane powyżej przykłady to tylko trzy z wielu innowacyjnych rozwiązań poprawiających jakość pracy, które znajdziemy w macOS. Niska awaryjność, ciekawy design i duża funkcjonalność urządzeń to tylko niektóre atuty przemawiające za ich zakupem.

 

Polecamy również:

-> Apple One – wszystko, co chciałeś wiedzieć

-> Złącze Lightning – Kompletny opis i dane

-> Apple EarPods – Recenzja i test

-> iPhone X vs iPhone XR – porównanie

-> Problemy z klawiaturą MacBook od Apple

-> Czy iPhone jest wodoodporny?

-> Apple iPad: modele, specyfikacje, co wybrać?

-> Jak zrobić kopię zapasową MacBook (Time Machine, iCloud, dysk)

-> Przenoszenie danych z iPhone na iPhone

-> Tryb DFU w iPhone, czyli jak wykonać twardy reset

-> Kupujemy używanego MacBooka – poradnik

-> Kupujemy używanego iPhone – poradnik

-> iPhone nie chce się włączyć – co robić? Poradnik

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.