EarPods czy AirPods? – wielki test słuchawek marki Apple

EarPods czy AirPods – wielki test sluchawek marki Apple

EarPods czy AirPods? – wielki test słuchawek marki Apple

Firma Apple posiada w swojej ofercie kilka rodzajów słuchawek, które są kompatybilne z innymi produktami tej marki, np. iPhonem, Apple Watchem, iPadem lub komputerem Mac. Na szczególną uwagę zasługują słuchawki EarPods oraz AirPods. Jednak czym różnią się wspomniane modele i dla kogo będą odpowiednie?

EarPods

EarPods to słuchawki douszne standardowo dołączane do iPhonów, które precyzyjnie odzwierciedlają geometrię ucha. Dostępne są modele w wersji ze złączem minijack oraz lightening. Słuchawki mają wbudowany mikrofon oraz pilot, który umożliwia regulację głośności, odbieranie i kończenie połączeń oraz sterowanie odtwarzaniem multimediów. Słuchawki mają nowoczesny design i dobrze leżą w uchu, a kabel długości 1,4 m gwarantuje ich komfortowe użytkowanie. Natomiast głośniki pozwalają minimalizować straty dźwięku oraz uzyskać maksymalną siłę sygnału.

AirPods

AirPods to bezprzewodowe słuchawki przeznaczone do urządzeń Apple. Ich najważniejszą zaletą jest fakt, iż po włożeniu do uszu natychmiastowo łączą się ze źródłem dźwięku. AirPods mają wbudowany głośnik i mikrofon, w związku z czym mogą być wykorzystywane również jako zestaw słuchawkowy. Posiadają ponadto formę wkładki dokanałowej, akcelerometr, komendy i etykiety głosowe, a także opcję lokalizacji zagubionych słuchawek. Słuchawki działają przez 5 godzin bez ładowania, a umieszczenie ich w etui zaledwie na kwadrans, wystarczy na 3 godziny słuchania ulubionych utworów. Poziom naładowania można sprawdzić zbliżając słuchawki do iPhona.

EarPods czy AirPods?

EarPods i AirPods różnią się głównie pod względem funkcjonalności i ceny. Pierwszy model słuchawek można nabyć już za ok. 100 zł, natomiast słuchawki bezprzewodowe to inwestycja rzędu 800 zł. Słuchawki EarPods ze złączem minijack stanowią bardziej uniwersalne rozwiązanie, ponieważ są kompatybilne praktycznie z każdym urządzeniem. Z kolei AirPods znajdują zastosowanie wyłącznie w środowisku produktów Apple, jednak są dużo wygodniejsze w użytkowaniu – automatycznie łączą się z wybranym urządzeniem i pozwalają bardzo płynnie sterować multimediami. Oba modele słuchawek różnią się również pod względem zasilania. EarPods nie wymagają osobnego zasilania, a AirPods posiadają akumulator, który trzeba regularnie ładować.

W razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem sprzętu warto odwiedzić profesjonalny serwis Apple. Jeżeli słuchawki nie są już objęte ochroną gwarancyjną, najlepszym rozwiązaniem będzie pogwarancyjny iSerwis.

Wspomniane słuchawki charakteryzują się podobną jakością dźwięku oraz tak samo dobrze leżą w uchu użytkownika. EarPods będą lepsze dla osób, które mają ograniczony budżet lub preferują tradycyjne rozwiązania. Natomiast bezprzewodowe AirPods to nie lada gratka dla amatorów elektronicznych gadżetów. Niezależnie od modelu słuchawek, w przypadku problemów z jakością dźwięku warto odwiedzić pogwarancyjny serwis Apple, gdyż samodzielna próba naprawy sprzętu może doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.