Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU / Jak wykonać twardy reset

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU / Jak wykonać twardy reset

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU – instrukcja + jak Jak wykonać twardy reset iPhone 11 / iPhone 11 Pro / iPhone 11 Pro max

Smartfony i inne urządzenia mogą ulegać różnym awariom. Na pewno takie sytuacje nie są przyjemne, jednak nie zawsze konieczne jest szukanie profesjonalisty. W przypadku urządzeń takich jak iPhone do naprawy awarii trzeba znaleźć dobry serwis iPhone, który pomoże w problemach. 

Warto jednak poznać kilka trików, które mogą uchronić sprzęt przed wizytą w miejscu takim jak serwis Apple, a jego użytkownikowi pozwolą szybko uruchomić sprzęt i przede wszystkim oszczędzić pieniądze.

Jedną z możliwości, jak chodzi o iPhone’a jest próba wprowadzenia sprzętu w tak zwany tryb DFU. Tryb DFU to nic innego jak tryb awaryjny który pozwala na wgranie do urządzenia nowego oprogramowania. Bardzo często pomaga to  uruchomieniu iPhnone’a, który odmówił posłuszeństwa. Sprawdza się on w sytuacji, gdy próby wykonania twardego resetu nie przyniosły rezultatu, a program iTunes nie wykrywa sprzętu po podłączeniu kablem do komputera. 

Wprowadzenie IPhone’a w tryb DFU oznacza wgranie do urządzenia nowego oprogramowania, co wiąże się z utratą danych. Jeżeli była sporządzona kopia zapasowa danych, wówczas można je będzie na nim przywrócić. 

Jak wprowadzić iPhone w tryb DFU?

1) Do przeprowadzenia czynności niezbędne jest oprogramowanie iTunes zainstalowane na komputerze oraz kabel USB.

2) Podłączyć kabel USB do iPhone’a, podłączając do komputera trzymać wciśnięte przyciski HOME i ON/OFF. 

3) Po podłączeniu należy puścić TYLKO przycisk ON/OFF, nadal trzymając wciśnięty przycisk HOME do czasu, aż na komputerze pojawi się komunikat o tym, że program iTunes wykrył iPhone’a. Ekran smartfona w tym momencie powinien być całkowicie czarny. 

4) Zaakceptować komunikat na komputerze o wykryciu sprzętu działającego w trybie awaryjnym. 

5) Wybrać w programie iTunes opcję „odtwórz iPhone’a”. Wyskoczy komunikat który informuje o tym, że wszystko zostanie wymazane z pamięci,  oraz że zostanie wgrane najnowsze oprogramowanie. Należy go zaakceptować wybierając opcję „odtwórz i uaktualnij”. 

Po poprawnym wykonaniu wszystkich kroków iPhone powinien uruchomić się ponownie z nową wersją oprogramowania. 

Jeżeli z jakichś powodów chcemy zrezygnować z tej możliwości przywracania do życia urządzenia, w każdej chwili można opuścić tryb awaryjny. W tym celu należy przytrzymać jednocześnie przyciski HOME i ON/OFF aż do momentu pojawienia się loga na wyświetlaczu ( czyli wykonać hard reset). 

TWARDY RESET w iPhone 11 – poprawne wykonanie

Jeżeli już mowa o opcji takiej jak hard reset warto przybliżyć sposób jego wykonania. Działa on podobnie jak wyjęcie baterii z urządzenia, często pozwalając go uruchomić bez konieczności wgrywania nowego oprogramowania i utraty danych. Hard reset bowiem nie jest przywracaniem sprzętu do ustawień fabrycznych. O ile w starszych modelach zazwyczaj proces ten przebiegał podobnie o tyle w nowszych do jego przeprowadzenia należy wykonać nieco inne czynności. 

W przypadku modeli takich jak IPhone 11, iPhone 11 Pro czy iPhone 11 Pro max procedura przeprowadzania twardego resetu jest następująca:

1) w pierwszej kolejności należy nacisnąć a następnie zwolnić przycisk zwiększania głośności

2) następnie to samo ( nacisnąć i zwolnić) należy zrobić z przyciskiem zmniejszania głośności

3) po wykonaniu pierwszych dwóch kroków należy nacisnąć i przytrzymać przycisk ON/OFF , który w tych modelach znajduje się po prawej stronie. Pojawi się komunikat na ekranie „przesuń aby włączyć”, należy go zignorować i dalej przytrzymać przycisk. 

Na ekranie powinno pojawić się logo Apple, które oznacza że iPhone ponownie się uruchamia a hard reset został wykonany prawidłowo. Jeżeli jednak takie działanie nie przyniesie efektu, wówczas konieczne może być przywrócenie ustawień fabrycznych lub skorzystanie z pomocy profesjonalnego serwisu. 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.