Na co uważać przy zakupienie używanego sprzętu ?

Na co uważać przy zakupienie używanego sprzętu ?

 

Na co uważać przy zakupie używanego iPhone’a

Wiele osób pragnąc zdobyć wymarzony telefon, poważnie zastanawia się nad zakupem używanego iPhone’a. Posiadanie iPhone’a, nawet starszej generacji, wiąże się z prestiżem, jak również satysfakcją wynikającą z korzystania z urządzenia dopracowanego w najmniejszym detalu.

Tak jak w przypadku każdego rodzaju używanego urządzenia, tak również w odniesieniu do używanego iPhone’a należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, które pozwolą nam na zakup wymarzonego urządzenia w okazyjnej cenie.

Poniższe wyliczenie przygotowane przez serwis AppleHome ma służyć zminimalizowaniu potencjalnego ryzyka.

Funkcja „Find My iPhone”

 

 

Funkcja „Find My iPhone” („Znajdź mój iPhone”) służy nie tylko znalezieniu zaginionego telefonu, ale również umożliwia jego zdalne zablokowanie w celu uniemożliwienia dostępu niepowołanym osobom.

O ile funkcja bez wątpienia jest przydatna, to może nastręczać niepotrzebnych kłopotów w sytuacji, w której sprzedawca nie przygotował odpowiednio telefonu do sprzedaży.

Aktywna funkcja „Find My iPhone” uniemożliwia wymazanie pamięci telefonu oraz  aktywowanie go pod nowym Apple ID.

By uniknąć nieprzyjemności, warto sprawdzić, czy telefon, który pragniemy kupić, nie ma aktywnej blokady „Find My iPhone” . Jeżeli usługa jest aktywna, urządzenie będzie nam bezużyteczne ponieważ iPhone będzie wymagał haseł poprzedniego właściciela.

Zgodność numeru IMEI

 

 

Posiadając numer IMEI telefonu, możemy zapoznać się z jego historią w bazach danych, przez co możemy dowiedzieć się, czy dany iPhone znajduje się urządzeń skradzionych, zgubionych, czy też zgłoszonych do ubezpieczyciela.

Szczególnie istotne jest, aby numer IMEI widoczny z poziomu ustawień telefonu był zgodny z numerem na korpusie telefonu lub też wewnątrz urządzenia. Jeżeli numer IMEI będzie inny, wówczas będzie to wskazywać, iż w telefonie był wymieniany korpus, co może wskazywać na przebyty upadek urządzenia.

Niezgodność numeru IMEI powinna budzić uzasadnione wątpliwości co do stanu/historii telefonu, przez co należy zachować dalece idącą ostrożność przy zakupie.

 

Simlock

 

Przed zakupem telefonu warto sprawdzić, czy będzie on obsługiwać operatora telefonii komórkowej, z którego korzystamy – może się bowiem zdarzyć, iż telefon posiada blokadę karty sim, przez co jego działanie ograniczone jest do danego operatora. Polskie sieci komórkowe nie zakładają już blokad sim-lock, warto zwrócić jednak na to uwagę ponieważ wiele używanych sprzętów pochodzi z zagranicy. Kupując telefon nowy bądź mało używany który był zakupiony od operatora warto sprawdzić dokładnie, obecnie telefon który otrzymuje abonent od operatora jest jego własnością do końca umowy bądź spłacenia go, w przypadku braku płatności operator może zablokować urządzenie.

 

Urządzenie po upadku

Peknieta szybka, czyli najczestsza usterka iPhonea 5s

 

Zdarza się, że używany telefon miał za sobą poważny upadek, mogący wpływać na funkcjonalność urządzenia.

W tym celu należy zwrócić uwagę na ekran urządzenia – czy ekran przylega do korpusu telefonu, czy nie odchodzą krawędzie wyświetlacza, mogące świadczyć o przeprowadzonej ingerencji serwisowej. Wyświetlacz powinien być idealnie skomponowany z korpusem.

Warto również zwrócić uwagę na przycisk „Home” – warto przez moment sprawdzić, czy prawidłowo wykonuje swoją funkcję, korzystając z niego. Jedynie kontakt z przyciskiem może dać gwarancję wykrycia ewentualnej wady.

 

Drastycznie  zaniżona cena urządzenia

 

Nadmiernie niska cena urządzenia, wydająca się być za dobra jak na okazję, może świadczyć, że urządzenie jest wadliwe tudzież pochodzi z wątpliwego źródła. Powinno to uczulać uwagę potencjalnego kupującego, aby uchronić się przed możliwymi konsekwencjami zakupu.

 

Podsumowanie

AppleHome - Profesjonalny serwis Apple Warszawa serwis iPhone Warszawa

Mając na uwadze trwałość produktów Apple, zakupu używanego smartfona może wydawać się dobrym krokiem, szczególnie jeśli nie chce się przeznaczyć znacznej ilości środków na zakup telefonu.

Warto pamiętać o wskazanych radach, aby cieszyć się z zakupu używanego iPhone’a.

W przypadku możliwych problemów ze smartfonem, można zwrócić się do serwisu pogwarancyjnego AppleHome, oferującego pełen zakres napraw pogwarancyjnych iPhone’a. Podstawowe sprawdzenie urządzenie zajmuje naszym technikom około godzinki, dokładna analiza około 1 dnia roboczego.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.