iPhone nie włącza się co zrobić ?

iPhone nie włącza się co zrobić ?

Co możemy zrobić gdzie iPhone nie chce się włączyć ? Twardy reset, podpięcie do komputera iTunes, inny kabel, pomysły

Nowoczesne urządzenia pomimo stosowanych w nich technologii niestety wciąż pozostają jedynie urządzeniami. Te zaś ulegają często różnorodnym awariom, które uniemożliwiają prawidłowe korzystanie z nich. Wiadomo, że jeżeli awaria jest wynikiem mechanicznego uszkodzenia, wówczas pozostaje jedynie oddać sprzęt do serwisu, licząc że magiczne dłonie pracujących tam osób z pomocą odpowiednio dobranych podzespołów zdołają przywrócić je do życia. Bywają jednak sytuacje, w których pomimo braku mechanicznego uszkodzenia nagle sprzęt odmawia posłuszeństwa lub się zawiesza. Niekiedy takie sytuacje zdarzają się na przykład po aktualizacjach czy zainstalowaniu nowej aplikacji. 

Nie oznacza to od razu konieczności poszukiwania właściwego serwisu i drogich napraw, bardzo często bowiem problem można rozwiązać w dość łatwy sposób i bez ingerencji w sprzęt. Warto z pewnością znać kilka przydatnych trików, które mogą okazać się w takiej sytuacji pomocne. Szczególnie gdy chodzi o modele takie jak IPhone, których naprawa jest zazwyczaj bardziej kosztowna niż naprawy smartfonów innych producentów i nie w każdej miejscowości można znaleźć zajmujący się tym serwis. 

– sprawna ładowarka i chwila cierpliwości. Bywa, że IPhone nagle się wyłącza, pomimo pokazywanego chwilę wcześniej dostatecznego do korzystania z niego stanu naładowania baterii. W takiej sytuacji należy zacząć od próby naładowania, ponieważ często sprzęt przegrzewa się, co powoduje między innymi błędne wskazania poziomu baterii. Szczególnie w ciepłe dni, gdy IPhone narażony jest na promieniowanie słoneczne a także w sytuacji, gdy użytkownik korzysta z bardzo wielu aplikacji w tle czy też ma włączonych wiele funkcji jak Wi-Fi czy Bluetooth. W przypadku sprzętów firmy Apple należy pamiętać, że ponowne włączenie jest możliwe w momencie, gdy bateria naładuje się do poziomu około 5 procent. 

– restart IPhone’a. W sytuacji, gdy pomimo podłączenia do ładowarki nie IPhone wciąż nie reaguje, można spróbować wykonać jego restart. Polega on na kilkusekundowym przytrzymaniu przycisku ON/OFF, po czym sprzęt powinien się włączyć. 

– hard reset – gdy poprzednio rozwiązania zawiodą. Jeśli poprzednie rozwiązania zawiodą, wówczas można spróbować wykonać tak zwany hard reset. Dla sprzętu jest on porównywalny z odcięciem od baterii, dlatego bardzo często to właśnie rozwiązanie działa. Jego przeprowadzenie nie jest trudne, wystarczy przez koło 10 sekund jednocześnie trzymać przyciski HOME oraz ON/OFF ( jedynie IPhone serii 7 wymaga, aby do twardego resetu przytrzymać przycisk ON/OFF oraz CISZEJ). Przyciski należy trzymać do chwili, aż pojawi się czarny ekran z białym logo. Dopiero wtedy można je puścić i chwilę poczekać, aż IPhone wróci do swojego normalnego stanu. 

– przywracanie ustawień fabrycznych przy pomocy iTunes. Metodą, która także może pomóc w przypadku niedziałającego IPhone’a, zwłaszcza gdy hard reset nie pomógł może być przywrócenie ustawień fabrycznych. Ponieważ jednak taka operacja wymazuje wszystkie dane znajdujące się na urządzeniu i wprowadzone przez użytkownika ustawienia, należy się zastanowić nad jej zastosowaniem. Dobrze jest co pewien czas wykonywać kopię zapasową danych, która pozwoli na przywrócenie danych i ustawień użytkownika. Wystarczy podłączyć IPhone za pomocą kabla do komputera, uruchomić program iTunes i w menu sprzętu wybrać opcję „Przywróć”. Bywa, że sprzęt nie reaguje na tą komendę lub też program iTunes nie chce go wykryć, wówczas jest na to jeszcze jeden sposób. Kabel USB należy podłączyć tylko do IPhone’a. Następnie przytrzymując przycisk HOME (w serii 7 CISZEJ) podłączyć kabel USB do komputera. Po wykonaniu tej czynności program iTunes powinien się uruchomić samoczynnie, zaś sprzęt powinien automatycznie przejść w tryb przywracania do ustawień fabrycznych. 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.