Skip to main content

Apple One” Co to takiego – czy warto ? Zobacz zalety i dowiedz się jak subskrybować pakiet.

Apple One to nic innego jak usługi dostępne już wcześniej, lecz spakowane w jedną subskrypcje. Dzięki pakietom indywidualnym oraz rodzinnym możemy skorzystać z usług iCloud, Apple Music, Apple TV+ oraz Apple Arcade w bardzo korzystnej cenie (warto dodać, że Polska oferta jest co najmniej dwukrotnie tańsza od jej zachodnich odpowiedników).

Apple One jest najnowszą i najkorzystniejszą cenowo ofertę usług Apple. To połączenie dostępnych już wcześniej usług multimedialnych , które zostały spakowane w jeden pakiet z możliwością subskrypcji w opcji indywidualnej lub rodzinnej i w bardzo korzystnej cenie. W pakiecie znajdują się cztery najpopularniejsze usługi Apple, czyli iCloud, Apple Music, Apple TV+ oraz Apple Arcade.

Apple One - ceny, pakiety, informacje

AppleOne – ceny, pakiety, informacje

 

Apple One – cztery usługi w ramach jednej subskrypcji

Apple One jest połączeniem czterech najpopularniejszych usług rozrywkowych oferowanych przez markę Apple. Są one dostępne w jednym wygodnym abonamencie i znacznie niższej cenie niż pojedyncze subskrypcje. Dodatkową korzyścią jest możliwość wyboru jednej z dwóch opcji pakietów – dla jednego użytkownika lub dla rodziny. Po uruchomieniu subskrypcji wszyscy użytkownicy usługi Apple One w ramach pakietu otrzymują indywidualny dostęp do poszczególnych usług dla wszystkich swoich urządzeń. Mimo jednego pakietu każdy z użytkowników zachowuje w pełni spersonalizowane rekomendacje.

W ramach subskrypcji użytkownicy Apple One otrzymują w pakiecie:

 

  • Apple Music, czyli popularną usługę streamingową (odpowiednik Spotify), dzięki której możliwe jest nielimitowane odsłuchiwanie ponad 90 milionów pojedynczych utworów muzycznych i podcastów oraz około 30 tysięcy muzycznych playlist w najwyższej jakości dźwięku (w technologii Dolby Atmos), a także ich legalne pobieranie na urządzenie z możliwością odtwarzania w trybie offline.
  • Apple TV+, czyli serwis VOD (odpowiednik Netflix’a), który posiada w swojej ofercie sporą i wciąż powiększającą się bazę popularnych filmów i seriali oraz produkcji Apple Original – wszystkie dostępne do oglądania online (bez reklam!) oraz do pobierania.
  • Apple Arcade, czyli aplikację zapewniającą nielimitowany dostęp do katalogu ponad 200 różnorodnych gier mobilnych dostępnych dla wszystkich urządzeń marki Apple – zarówno najświeższych nowości, jak i ponadczasowych klasyków.
  • iCloud, czyli rodzaj bezpiecznej, wirtualnej pamięci (tzw. chmury), w której można dowolnie katalogować i przechować wszelkie pliki, zdjęcia oraz wiadomości i notatki w jednym miejscu, odciążając tym samym pamięć urządzenia. Przy okazji przestrzeń w sieci umożliwia dostęp do prywatnych plików z innych urządzeń i jest najprostszym sposobem na dzielenie się zdjęciami i plikami z przyjaciółmi czy rodziną. iCloud to również automatyczne aktualizowanie aplikacji takich jak Mail, Kalendarz czy Kontakty, dzięki temu zmiany wprowadzone na jednym urządzeniu automatycznie są widoczne na pozostałych w ramach jednej usługi.

 

Usługi dostępne w ramach oferty Apple One działają na wielu urządzeniach Apple, między innymi na iPhonach i iPodach touch z systemem iOS 14 i nowszych, iPadach z systemem iPadOS 14 i nowszych, Apple TV z systemem tvOS 14 i nowszych oraz Macach z systemem macOS Big Sur 11.1 i nowszych. Po zakupie pakietu możliwe jest też korzystanie z usług na wszystkich platformach, na których są one dostępne, czyli na stronach internetowych (Apple Music i Apple TV+), na wybranych telewizorach smart (Apple Music i Apple TV+) oraz na urządzeniach z systemem Android (Apple Music), a także urządzeniach streamingowych innych firm (Apple Music i Apple TV+).

Ile kosztuje Apple One i co otrzymamy w pakiecie?

W naszym regionie przewidziane są dwie wersje usługi – „Dla Ciebie” oraz „Dla rodziny”, różni je ilość użytkowników, rozmiar dostępnej pamięci oraz cena subskrypcji. W regionach, w których dostępny jest serwis News+, marka Apple oferuje trzecią opcję, czyli pakiet „Premiere” z 2 TB pamięci oraz aplikacjami Apple News+ i Apple Fitness+.

Apple One “Dla Ciebie”

Subskrypcja w wersji „Dla Ciebie” jest przeznaczony dla użytkownika indywidualnego i daje dostęp do 50 GB miejsca (z możliwością zwiększenia pojemności pamięci). Miesięczny abonament dla jednej osoby kosztuje jedynie 24,99 zł miesięcznie.

Apple One “Dla rodziny”

Abonament „Dla rodziny” to pakiet familijny, który daje użytkownikom aż 200 GB pamięci. Poza zamawiającym dostęp do wszystkich usług w pakiecie otrzymuje aż pięć dodatkowych osób. Jeśli wydawca nie określił inaczej, to w ramach usługi możliwe jest dzielenie się nie tylko dostępem do aplikacji, ale też elektronicznymi zakupami. Koszt miesięcznej subskrypcji pakietu rodzinnego to tylko 39,99 zł miesięcznie. Wszystkie dodatkowe zakupy muszą być realizowane za pomocą metody płatności zdefiniowanej przez osobę wykupującą pakiet i to właśnie jej karta będzie obciążana podczas zakupów.

Największą zaletą usługi Apple One jest niska cena abonamentu. Oferta subskrypcji jest korzystna i opłacalna dla każdego, kto korzystał wcześniej z co najmniej dwóch indywidualnych usług. Wybór całego pakietu zamiast pojedynczych usług będzie w tym przypadku sporą oszczędnością. Dla osób korzystających ze wszystkich czterech usług będzie to naprawdę atrakcyjną ofertą. Porównując ceny subskrypcji ze standardowymi cenami za pojedyncze usługi, pakiet „Dla Ciebie” pozwala zaoszczędzić aż 48,97 zł miesięcznie, a pakiet „Dla rodziny” to oszczędność na poziomie 51,97 zł na miesiąc. (Oferta dla użytkowników w Polsce jest ponad dwukrotnie tańsza od jej zachodnich odpowiedników). Dla użytkowników, którzy do tej pory nie korzystali z żadnej z czterech usług dostępnych w pakiecie Apple One, pierwszy miesiąc subskrypcji jest bezpłatny. Po zakończeniu miesięcznego okresu próbnego usługa zostaje automatycznie przedłużona.

 

Wykupiłem AppleOne – co się stanie z wcześniejszymi subskrypcjami?

W przypadku wcześniejszego subskrybowania którejkolwiek z czterech usług, po uruchomieniu abonamentu Apple One i naliczeniu opłaty ich subskrypcję zostaną automatycznie anulowane i zastąpione nową. Jedynym wyjątkiem jest usługa iCloud, którą Jeżeli po uruchomieniu pakietu Apple One ilość pamięci w ramach iCloud będzie większa od wcześniejszej, to po anulowaniu poprzedniego planu użytkownik otrzyma proporcjonalny zwrot a pamięć zostanie zastąpiona przez nową opcję. Jeśli pamięć w nowym pakiecie będzie mniejsza, wtedy użytkownik zachowa poprzedni plan i dodatkowo zyska miejsce oferowane w ramach nowego abonamentu.

Ile kosztuje AppleOne? Co wchodzi w pakiet – podsumowanie

  • Dla ciebie – pakiet dla jednej osoby z 50 GB w iCloud kosztuje 24,99 zł miesięcznie
  • Dla rodziny – pakiet dla sześciu osób z 200 GB w iCloud kosztuje 39,99 zł miesięcznie

 

W pakietach AppleOne znajdziesz:

 

  • Apple Music – usługa streamingowa pozwalająca słuchać 70 milionów utworów;
  • Apple TV+ – serwis VOD posiadający w swej ofercie filmy jak i seriale (odpowiednik Netflix’a);
  • Apple Arcade – zapewnia nielimitowany dostęp do katalogu gier, w które można grać na wszystkich urządzeniach firmy Apple;
  • iCloud – chmura, bezpiecznie przechowująca wszelkie Twoje pliki, zdjęcia, wideo oraz wiadomości w sieci.

 

Chcesz dowiedzieć się ciekawych informacji ze świata Apple ? Zapraszamy do naszych punktów: Serwis Apple na Ursynowie oraz Serwis Apple na Woli.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.