Skip to main content

Wrześniowa konferencja Far Out

Wyczekiwana konferencja Far Out Apple odbyła się 07 września 2022 roku. W trakcie tego wydarzenia na chwilę przenieśliśmy się do Kalifornii do Cupertino aby przyjrzeć się bliżej nowościom! Apple zaprezentował nowe model iPhone i wiele innych urządzeń podczas słynnej konferencji Far Out. Jeśli nie udało wam się obejrzeć konferencji do tej pory, nic straconego można obejrzeć wydarzenie na oficjalnym kanale Apple na YouTube.

Poniżej przygotowaliśmy mały przekrój tego co ciekawego przygotowało Apple na konferencji Far Out.

 

Apple Watch Series 8 i Apple Watch SE

Na konferencji Apple zaprezentowało Apple Watch Series 8, który zaskoczył nową funkcją – czujnikiem temperatury, którego dokładność według zapewnień Apple to 0,1 stopnia Celsjusza. Dla kobiet to wspaniała nowina, gdyż dzięki tak dokładnej czułości wskazującej temperaturę ciała z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza mogą pozwolić sobie na dokładniejsze śledzenie cyklu menstruacyjnego a tym samym dokładniejsze wskazanie możliwej daty owulacji monitorując temperaturę ciała.

Co ważne Apple Watch 8 daje możliwość wykrywania wypadków drogowych za pomocą wbudowanych czujników między innymi akcelerometra, który mierzy ruch użytkownika Apple Watch 8 oraz żyroskopowi, który służy do pomiaru lub utrzymania orientacji przestrzennej. Urządzenie wykrywając zderzenie podczas wypadku drogowego sprawdza czy użytkownik reaguje a w przypadku braku odpowiedzi Apple Watch 8 powiadamia odpowiednie służby ratunkowe.

W Apple Watch 8 tryb zużycia energii wydłużył się do 36 godzin więc naładowana bateria powinna wystarczyć nam na cały dzień użytkowania. Urządzenie obsługuje również roaming międzynarodowy.

Apple Watch 8 dostaniemy w dwóch rozmiarach o 41 mm i 45 mm. Dostępne kolory w Apple Watch 8 z aluminium to księżycowa poświata, północ i srebro oraz tzw (PRODUCT) RED, a w Apple Watch 8 ze stali nierdzewnej to srebro, grafit i złoto.

Kolejną nowością zaprezentowaną podczas konferencji Far Out był odświeżony Apple Watch SE 2. Generacji. Urządzenie może pochwalić się zwiększoną szybkościom oraz obsługą funkcji takich jak wykrywanie wypadków oraz roaming międzynardowy. Apple Watch SE 2 nadal wykonany jest z aluminium ale spód zastąpiło wykonanie z kompozytu nylonowego. Apple Watch SE dostaniemy w rozmiarach o 40 mm lub 44 mm.  Dostępne kolory Apple Watch SE to północ, księżycowa poświata i srebro.

 

Apple Watch Ultra

Kolejna super nowość to Apple Watch Ultra. 49 milimetrowa koperta tego zegarka zbudowana jest z tytanu. Przednie szkło jest płaskie i szafirowe. Super jasny ekran charakteryzuje Apple Watch Ultra. Co ciekawe przyciski urządzenia są dostosowane do obsługi w rękawiczkach a przycisk czynności zapewnia szybki dostęp do wielu przydatnych funkcji.

Bateria Apple Watch Ultra wystarcza na maksymalnie 36 godzin zwykłej pracy, ale nowy tryb niskiego zużycia energii wydłuża ten czas do nawet 60 godzin.

Nowością technologiczną jest to, że dzięki temu urządzeniu dane dotyczące dystansu, tempa i trasy są bardziej precyzyjne za sprawą GPS obsługującego jednocześnie dwa pasma GPS L1 i L5.

Praca Apple Watch Ultra możliwa jest w temperaturach od -20° stopni Celsjusza do 55 stopni Celsjusza. Wytrzymałość urządzenia, jego wodoodporność to standard jakości profesjonalnych akcesoriów nurkowych.

 

AirPods Pro 2

Kolejna świeżość przedstawiona podczas konferencji Apple to słuchawki AirPods Pro 2. generacji, które generują głębsze basy i dźwięk w szerszym zakresie częstotliwości  niż poprzednie wersje słuchawek. Nowy czip H2 zapewnia by dźwięk przetwarzany w wewnątrz urządzenia niwelował hałasy z otoczenia. W nowych AirPods za pomocą gestów można regulować głośność. Bateria AirPods wystarcza na czas dłuższy o 1,5 godziny niż poprzednie edycje AirPods. Całkowty czas działania słuchawek wynosi do 6 godzin. Etui ładujące AirPods Pro 2 generacji umożliwia ładowanie z pomocą ładowarek do Apple Watch. Zgubić je trudniej ze względu na nową funkcję która umożliwia znalezienie słuchawek AirrPods.

 

iPhone 14

I wisienka na torcie czyli nowy iPhone 14 i iPhone 14 Plus pojawiły się na konferencji Apple. Ekrany iPhone 14 i 14 Plus są w rozmiarze 6,1 cala oraz 6,7 cala, posiadają jaśniejszy aparat główny a ich panele OLED Super Retina XDR osiągają 1200 nitów jasności szczytowej, o kontraście 2 000 000:1 oraz obsługują technologię Dolby Vision. Urządzenie napędzane jest przez procesor A15 Bionic z szybszym bo aż 5-rdzeniowym układem graficznym.

 

Aparat główny iPhone 14 i iPhone 14 Plus jest jaśniejszy niż poprzednie modele a także posiada większe piksele. Dzięki nowym parametrom możemy cieszyć się lepszą jakością zdjęć i video. Dodatkowo wyposażono nowy iPhone w autofokus. Technologia Photonic Engine poprawia charakterystykę zdjęć wykonywanych każdym z aparatów w średnim i słabym świetle. iPhone 14 i iPhone 14 Plus został wyposażony również w funkcję Alarmowe SOS przez satelitę umożliwiającą komunikację ze służbami ratunkowymi w miejscach poza zasięgiem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Ponadto iPhone 14 obsługuje także wykrywanie wypadków, podobnie jak w Apple Watch Series 8.

Kolejne zmiany jakie zaserwowane zostały na konferencji dotyczyły iPhone 14 Pro i iPhone 14 Max, w których zastosowano nowy czip A16 Bionic o 40 procent szybszy od konkurencyjnych produktów, zapewniając przy tym możliwość korzystania z urządzenia przez cały dzień. Aparat przedni TrueDepth został zmniejszony, dodano funkcję Dynamic Island. Dynamic Island to centrum alertów, powiadomień i czynności, które dostosowuje się do sytuacji, a także zapewnia łatwy dostęp do elementów sterujących poprzez stuknięcie i przytrzymanie. Zupełna nowość to wyświetlacz Super Retina XDR w iPhonie 14 Pro oraz iPhonie 14 Pro Max, który po raz pierwszy jest ekranem niegasnącym (Always On Display), a jasność szczytowa w oświetleniu zewnętrznym wynosi teraz 2000 nitów, w porównaniu z iPhone 13 Pro jest to dwukrotnie więcej. Główny aparat posiada matrycę 48 Mpix w technologii Quad Pixel, co za tym idzie łączy on  cztery piksele w jeden duży, to daje nam poprawę jakości zdjęć w niekorzystnym oświetleniu oraz pozwala także korzystać z teleobiektywu 2x, z pełną rozdzielczością zdjęć lub wideo 4K.

Podsumowując konferencję Apple było to wydarzenie na skalę międzynarodową – przedstawiono nowe generacje zegarków Apple Watch oraz absolutną nowość Apple Watch Ultra, ulepszone AirPods Pro 2 generacji, a także nowe iPhone, iPhone 14 oraz większy iPhone 14 Plus. iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max zaprezentowały nowe obiektywy główne w rozdzielczości 48 Mpix oraz odmieniony aparat przedni zintegrowany z Dynamic Island. Wydarzenie było bogate w wiele ciekawostek Apple.

Chcielibyście poznać bardziej szczegółowe informacje na temat nowości Apple? A może wolicie naprawić swoje stare urządzenie?

Zapraszamy do serwisu Apple Ursynów lub Wola.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.