Skip to main content

AirPods Pro czy AirPods 2 – co wybrać, dane techniczne, różnice, porównanie

 

AirPods to najlepszy produkt Apple od lat. Ich sprytna, intuicyjna obsługa zyskała fanów na całym świecie i uciszyła krytyków, którzy wyśmiewali ich polaryzacyjny design. Obecnie, najbardziej popularne są 2 wersje: AirPods PRO i AirPods 2 – co skutecznie doradza serwis Apple Warszawa.

 

Cena

Serwis Iphone Warszawa zaznacza, że nowe Apple AirPods Pro kosztują około 1200 zł i są standardowo wyposażone w etui do ładowania bezprzewodowego.

Ceny Apple AirPods 2 zaczynają się od poziomu 550 zł. W przypadku etui do ładowania bezprzewodowego cena wzrasta do o kolejne 150-200 zł.

Jeśli chodzi o kwestię napraw, to naprawa płyt głównych Iphone, dostępna jest w bardzo konkurencyjnych cenach w AppleHome

 

Kompatybilność z modelami Apple

Wszystkie modele Apple AirPod można podłączyć do telefonu iPhone lub zegarka Apple Watch za pomocą jednego dotknięcia, oferując bardzo prostą konfigurację.  Serwis Ipad zapewnia, że jest to sprzęt bardzo prosty w obsłudze – do nawiązania połączenia wystarczy wybrać AirPods z urządzenia, którego używasz – połączenie nastąpi automatycznie.

 

Muzyka i dźwięk

W obydwu egzemplarzach zamontowano czujniki, które automatycznie kontrolują wrażenia dźwiękowe, odtwarzając dźwięk, gdy tylko AirPods znajdą się w twoich uszach i włączają mikrofony do połączeń telefonicznych. Możesz także w dowolnym momencie nosić jeden AirPod lub oba.

AirPods 2 umożliwiają także odtwarzania muzyki lub przejście do następnego utworu za 2-krotnym dotknięciem. Tymczasem AirPods Pro mają nieco inną konstrukcję, posiadając również sterowanie urządzeniami, podobnie jak inne modele – jedynie na bardziej zaawansowanym poziomie.

 

AirPods 2 vs. AirPods PRO – różnice

AirPods Pro mają nieco inną konstrukcję niż AirPods 2. Model Pro jest odporny na wodę, podczas gdy inne modele AirPods – nie są, Dodatkowo, model Pro jest również wyposażony w silikonowe wkładki douszne w trzech rozmiarach dla lepszego dopasowania.

Serwis Apple Warszawa to szybka wymiana wyświetlacza Iphone, wymiana baterii, naprawa płyt głównych – także dla Macbook.

 

Sterowanie

AirPods Pro charakteryzuje bardziej zaawansowane sterowanie na urządzeniu, niż AirPods 2.

W AirPods Pro jedno kliknięcie pozwoli użytkownikom uruchamiać, wstrzymywać lub odbierać połączenia telefoniczne. Dwa dotknięcia pozwolą użytkownikom przejść do przodu, a trzy dotknięcia pozwolą użytkownikom przejść wstecz.

W AirPods 2 jedyne elementy sterujące w urządzeniu działają za pomocą podwójnego dotknięcia.

 

Dźwięk

AirPods Pro zapewnia zdecydowanie lepsze wrażenia dźwiękowe niż AirPods 2. Słuchawki te wyposażone są w korektor, który automatycznie dostraja niskie i średnie częstotliwości muzyki do kształtu ucha użytkownika. Wbudowany jest również niestandardowy wzmacniacz o wysokim zakresie dynamicznym, a także niestandardowy sterownik głośników zaprojektowany w celu optymalizacji jakości dźwięku i usuwania szumów tła.

 

Sterowanie głosowe SIRI

Dzięki układowi H1, Apple AirPods Pro i Apple AirPods 2 oferują kontrolę „Hey Siri”, umożliwiając użytkownikom wykonywanie połączeń telefonicznych, odtwarzanie muzyki, zmianę głośności i proszenie o wskazówki za pomocą głosu.

 

Czas pracy

Apple AirPods Pro zapewnia 3,5 godziny czasu rozmowy i 4,5 godziny czasu odsłuchu. Z kolei Apple AirPods 2 zapewnia około 0,5 godziny mniej czasu aktywności.

 

Czy powinieneś zmienić starsze AirPods lub AirPods 2 na AirPods Pro?

Jeśli wszystkie cechy, których szukałeś, to odporność na pot i wodę, lepsza jakość dźwięku, redukcja szumów, bardziej zaawansowane sterowanie i lepsze dopasowanie, AirPods Pro powinien to zapewnić.

 

 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.