Skip to main content

Czy warto kupić Apple Watch Ultra? To pytanie zadają sobie wielbiciele zegarków Apple Watch. Na początek może parę słów o wyglądzie tego urządzenia, które zostało zaprezentowane podczas konferencji Apple we wrześniu, obok Apple Watch 8 i Apple Watch SE 2. Otóż 49 milimetrowa koperta Apple Watch Ultra zbudowana jest z tytanu, a przednie szkło jest płaskie i szafirowe. Apple Watch Ultra charakteryzuje niebywale jasny ekran tego urządzenia. Jedną z ciekawostek jest to, że przyciski urządzenia są dostosowane do obsługi w rękawiczkach a przycisk czynności zapewnia szybki dostęp do wielu przydatnych funkcji. Co jest dużym plusem dla osób uprawiających sporty zimowe, gdzie zabezpieczenie dłoni przed mrozem jest nieodłącznym elementem garderoby w trakcie wykonywania zimowego sportu.

 

Apple Watch Ultra – podstawowe parametry

Wielu użytkowników pragnęło by Apple Watch był w stanie wytrzymać dłużej na jednym ładowaniu. Apple Watch Ultra może pochwalić się tym, że jest w stanie wytrzymać całkiem długi czas daleko od ładowarki. Bateria Apple Watch Ultra wystarcza na maksymalnie 36 godzin zwykłej pracy, ale nowy tryb niskiego zużycia energii wydłuża ten czas do nawet 60 godzin. Lecz porównując Apple Watch Ultra do stricte sportowych zegarków jest to wynik średni. Oczywiście czas pracy baterii zależy od częstotliwości używania zegarka.

Kolejną wyczekiwanym ulepszeniem są dodatkowe przyciski w Apple Watch Ultra. A w zasadzie jest to jeden przycisk.

Nowością technologiczną jest to, że dzięki temu urządzeniu dane dotyczące dystansu, tempa i trasy są bardziej precyzyjne za sprawą GPS obsługującego jednocześnie dwa pasma GPS L1 i L5. Ten dwuzakresowy GPS to prawdopodobnie jedna z lepszych rzeczy, która ostatnio pojawiła się w zegarkach sportowych. Świetna dokładność, dużo bardziej precyzyjne końcowe wyniki, ale i potężnie większe zużycie energii.

Praca Apple Watch Ultra możliwa jest w temperaturach od -20° stopni Celsjusza do 55 stopni Celsjusza. Wytrzymałość urządzenia, jego wodoodporność to standard jakości profesjonalnych akcesoriów nurkowych. Daje możliwość zanurzenia do głębokości 100 metrów.

 

Apple Watch Ultra – jaka cena?

Cena Apple Watch Ultra nie jest niska mimo to wiele osób zdecydowało się zamówić ten zegarek. Bo to dla wielbicieli marki Apple po prostu Apple Watch – taki jak inne do tej pory. Tyle że z lepszym akumulatorem, większym wyświetlaczem, dodatkowym przyciskiem, lepszym GPS. Średnia rynkowa cena Apple Watch Ultra to ok 4800 zł.

Apple Watch Ultra sprzeda się doskonale, bo będzie po prostu świetnym smart zegarkiem, a w wydaniu Ultra nawet lepszym niż do tej pory.

Smart zegarek na razie nie stanowi wielkiego zagrożenia dla Garmina, Polara i podobnych.

A co zatem może być zagrożeniem dla zegarków sportowych? Możliwe, że będzie to nowy watchOS 9. Tylko, że ten model zadebiutuje już niebawem. Natomiast Apple Watch Ultra z pewnością jest sygnałem dla Garmina i reszty sportowych zegarków, że coś zaczyna się dziać i trzeba będzie na to odpowiedzieć.

 

Applle Watch Ultra – podsumowanie

Apple Watch już jest fantastycznym smart zegarkiem, który wyrobił swoją legendę. A teraz do kompletu będzie co najmniej wystarczającym dla wielu użytkowników zegarkiem sportowym. Co prawda nie wytrzyma wielodniowej, ekstremalnej wędrówki czy biegu ani nie przygotuje indywidualnego planu treningowego pod konkretne wydarzenie i nie będzie nam go zmieniał w zależności od naszego stanu zdrowia. Ale będzie w wielu przypadkach najzwyczajniej wystarczający.

Apple Watch Ultra

Gdy przyjrzymy się możliwościom nowego, wytrzymałego Apple Watch, to oprócz dodatkowego przycisku i trybu nurkowania nic szczególnego nie różni go od zwykłego Apple Watcha Series 7 czy 8 z LTE. Poza tym Apple Watch Ultra ma zaoferować wszystko to, co pozostałe zegarki Apple, w tym EKG, monitorowanie nasycenia krwi tlenem, okręgi aktywności i nowy system pomiaru temperatury. Ultra otrzymał także system wykrywania wypadków samochodowych z opcją wzywania pomocy. Jaka jest zatem cena tego urządzenia? Jest to 799 dolarów, natomiast w Polsce – 4799 zł.

Wybór czy kupić nowego Ultra zawsze zależy od was. Możecie również u nas w serwisie Apple Warszawa naprawić swój stary zegarek i cieszyć się nim przez kolejne lata.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.