Skip to main content

Apple Watch serii 7 nowości

Do premiery Apple Watch Series 7 coraz bliżej. Zebraliśmy dla Was dzisiaj wszelkie informacje odnośnie prawdopodobnych zmian konstrukcyjnych, specyfikacji technicznych, a co najważniejsze nowych funkcji. 

Zmiany w designie

Według informacji, które z łatwością można znaleźć w Internecie, najnowszy zegarek od Apple pójdzie w ślady iPhone 12 i przejdzie kompletny redesign. Obejmować on będzie bardziej płaską konstrukcję oraz nowy, zielony kolor (podobny do tego w AirPods Max). To nie koniec, bo wyświetlacz zegarka znajdować się ma na całej górnej powierzchni urządzenia, a same rozmiary mają zyskać po 1mm, czyli spodziewamy się wersji 41mm oraz 45mm.

Ekran Edge-to-edge

Jest to jeden z głównych elementów przeprojektowania wyglądu nowego urządzenia. Według ekspertów z Bloomberg’a, wyświetlacz ma zajmować powierzchnię od krawędzi do krawędzi zegarka. Jest to pierwsza duża zmiana licząc od premiery serii 4, ponieważ to wtedy zamieniono grube ramki z Apple Watch Series 3 na te cieńsze. Kolejne modele przechodziły potem już tylko kosmetyczne zmiany wizualne. 

Okrągła konstrukcja

Jeżeli zastanawiasz się, czy kiedykolwiek Apple Watch stanie się klasycznym, okrągłym zegarkiem to nasza odpowiedź brzmi – na pewno nie teraz. Co prawda są patenty, wskazujące, że Apple rozważa taki projekt, lecz został on odrzucony na rzecz kwadratowej konstrukcji. Zmiana szkieletu miałaby tak ogromny wpływ na interfejs watchOS, że staje się to bardzo mało prawdopodobne. 

Elastyczny ekran

Na razie jest to w jednym koszyku z doniesieniami o okrągłym wyświetlaczu, ale o tym też warto wspomnieć. Apple prowadzi pracę nad elastycznym ekranem w swoim smartwatchu, a nawet złożyła wniosek o patent zatytułowany „Display Module and System Applications”, który to zawiera elastyczny ekran, który umieszczony jest wokół całego nadgarstka. 

Apple Watch – wersja Explorer.

Kontynuując dalej ciekawe plotki związane z premierą zegarka, wspomnimy teraz o wersji Sport lub też Explorer. Na topowym rynku urządzeń wearable tylko Apple nie posiada w swojej ofercie zegarka „do zadań ekstremalnych”. To ma się zmienić, ponieważ firma z Cupertino pracuje nad modelem, w którym to koncentrują się nad odpornością na wstrząsy i ogólną wytrzymałością. Materiał wykonania miałby być podobny do gumowego tworzywa wykorzystywanego w zegarkach Casio serii G-Shock.

Nowe funkcje

Wysyp plotek oraz przecieków dostarczył nam naprawdę mocnych wskazówek odnośnie nowych funkcji, jakie to miejmy nadzieje zobaczymy już niebawem. 

Jeżeli chodzi o medyczny aspekt to wiemy, że Apple planuje dodać funkcję monitorowania poziomu cukru we krwi. Apple posiada patent na sposób pomiaru cukru we krwi za pomocą terahercowego promieniowania elektromagnetycznego, dodatkowo badali oni zapotrzebowanie na tę funkcję poprzez ankiety skierowane do klientów. Kolejną funkcją wspierającą analizę naszego ciała ma być możliwość zmierzenia temperatury ciała. 

Kolejną bardzo ważną, czasami nawet decydującą, specyfikacją jest żywotność baterii. Wiemy, że nowy układ procesora S7 będzie zajmował znacznie mniej miejsca niż szósta edycja. Pozwoli to wykorzystać miejsce na nowe, większe komponenty takie jak właśnie bateria. 

Nowe wyświetlacze

Już od dłuższego czasu mówi się, że Apple chce zastąpić wyświetlacze OLED nowymi panelami mini-LED lub micro-LED. Zaletą nowszych wyświetlaczy jest to, że mogą one być cieńsze i oferują lepszą wydajność energetyczną, co prowadzi do poprawy żywotności baterii.

watchOS 8

Należy również wspomnieć o watchOS 8, który to jest szykowany specjalnie pod premierę nowego smartwatcha. W najnowszej aktualizacji oprogramowania Apple koncentruje się na takich funkcjach jak: zdjęcia, wiadomości, zdrowie, sen, mindfulness, czy też wsparcie dla inteligentnego zestawu domowego. Nową funkcją ma być Assistive Touch, który to pozwoli na kontrolowanie zegarka za pomocą gestów. 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.