Skip to main content

Różne modele iPhone od Apple od lat cieszą się największą popularnością wśród smartfonów na świecie. Chyba nie ma osoby, która po wypróbowaniu i użytkowaniu iPhone z powrotem wróciłaby do starego urządzenia innej firmy.

Wszystkie wersje tych urządzeń różnią się między sobą wydajnością, funkcjami i kolorami. A zatem pojawia się pytanie czy warto kupić najnowszy model iPhone 14. Co warto o nim wiedzieć? Na co zwrócić uwagę? Jakie zalety ma iPhone 14? Co go wyróżnia?

 

Apple iPhone 14

 

iPhone 14 – modele, podstawowe informacje, dane techniczne

Trzeba zaznaczyć, że iPhone 14 nie będzie się znacząco różnił od poprzednika. Apple szykuje dla klientów cztery modele nowych urządzeń. Obecnie można kupić:

-> iPhone 14,

-> iPhone 14 Max,

-> iPhone 14 Pro Max,

-> iPhone 14 Pro.

Przyglądając się modelom zauważamy, że nie ma tu modelu mini. Apple postanowiło na razie z niego zrezygnować.

Apple oferuje różne pojemności pamięci wewnętrznej. Model iPhone 14 i iPhone 14 Max znajdziemy ze 128, 256 lub 512 GB pamięci. Pozostałe stawiają na 125, 512 i 1 TB pamięci. iPhone z większą pamięcią przyda nam się wtedy, gdy chcemy nagrywać filmiki, instalować gry i robić dużo zdjęć. Za więcej pamięci wewnętrznej zapłacimy oczywiście więcej.

Ciekawy design iPhone 14 przyciąga wzrok. Te zmiany w iPhone 14 dotyczą obudowy. W iPhone nie znajdziemy już notcha bo zastąpiły go dwa otwory, na moduł Face ID i przedni aparat. Fantastyczną wiadomością jest to, że kolorystyka produktów iPhone 14 nadal będzie bogata. Każdy może dobrać taki wygląd i kolor, jaki najbardziej mu odpowiada. Model iPhone 14 ma być dostępny w kolorach takich jak: biały, fioletowy, czarny, niebieski, srebrny, złoty i grafitowy. Co ciekawe można dobrać ramkę albo aluminiową albo stalową. Zapewniają one wytrzymałość mechaniczną i odporność na czynniki zewnętrzne.

Pełne dane techniczne iPhone 14 najlepiej sprawdzić pod tym linkiem, na oficjalnej stronie Apple.

 

Nowe funkcje iPhone 14

Dla miłośników i ciekawskich użytkowników w iPhone 14 Pro i iPhone 14 Max zastosowano nowy czip A16 Bionic o 40 procent szybszy od konkurencyjnych produktów, zapewniając przy tym możliwość korzystania z urządzenia przez cały dzień. Aparat przedni TrueDepth został zmniejszony, dodano funkcję Dynamic Island. Dynamic Island to centrum alertów, powiadomień i czynności, które dostosowuje się do sytuacji, a także zapewnia łatwy dostęp do elementów sterujących poprzez stuknięcie i przytrzymanie. Zupełna nowość to wyświetlacz Super Retina XDR w iPhonie 14 Pro oraz iPhonie 14 Pro Max, który po raz pierwszy jest ekranem niegasnącym (Always On Display), a jasność szczytowa w oświetleniu zewnętrznym wynosi teraz 2000 nitów, w porównaniu z iPhone 13 Pro jest to dwukrotnie więcej. Główny aparat posiada matrycę 48 Mpix w technologii Quad Pixel, co za tym idzie łączy on  cztery piksele w jeden duży, to daje nam poprawę jakości zdjęć w niekorzystnym oświetleniu oraz pozwala także korzystać z teleobiektywu 2x, z pełną rozdzielczością zdjęć lub wideo 4K.

 

iPhone 14 – czy warto kupić?

Czy warto kupić iPhone 14? Wszystko zależy z pewnością od naszych oczekiwań, które wiadomo mogą być różne. Niektóre osoby już wyczekują najnowszych modeli, a inne wolą starsze wersje. Niemniej jednak istnieje wiele zalet iPhone 14, dlatego zakup daje liczne korzyści. To funkcjonalny telefon, który będzie nam towarzyszył w codziennym życiu. Przed ostatecznym zakupem, sprawdźmy, jakie nowinki przygotował dla nas producent.

Możecie też wraz z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami Apple Warszawa zastanowić się czy nie lepiej jest naprawić swój stary model iPhone? Tym samym zapraszamy do serwis iPhone w Warszawie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.