Skip to main content

Zarówno te nowe jak i używane iPhony czasami płatają nam figle. Zastanawiałeś się pewnie dlaczego Twój iPhone nagle odmawia posłuszeństwa po aktualizowaniu do najnowszej wersji iOS? Co wtedy robić? W tym artykule przedstawimy Wam co możemy zrobić i jak możemy naprawić iPhone, który nie włącza się po zaktualizowaniu.

Przeczytaj ten wpis, abyś mógł dowiedzieć się co może być przyczyną, gdy Twój iPhone nie włącza się po aktualizacji. Damy Wam kilka praktycznych wskazówek i rad jak samemu poradzić sobie z tym problemem.

 

Dlaczego iPhone nie działa po aktualizacji?

Istnieją proste przyczyny, które powodują, że iPhone przestaje reagować, nie włącza się lub zawiesza po zaktualizowaniu iOS, oto kilka z nich:

-> Wyczerpana bateria w iPhone – to banalne, ale możliwe, że w trakcie aktualizacji iPhone bateria się zwyczajnie wyczerpała – co może być jedną z głównych przyczyn, dla których Twój iPhone nie działa po zaktualizowaniu,

-> Oprogramowanie systemu iOS iPhone uległo awarii – kolejny powód przez który Twój iPhone nie włącza się po aktualizacji – zwykły błąd w pobieraniu pakietu.

-> Uszkodzone układowe oprogramowanie iPhone – może się również zdarzyć, że uszkodzeniu przy okazji ulegnie oprogramowanie układowe iPhona, co z kolei skutkuje problemami w jego poprawnym uruchamianiu się.

 

Co robić, gdy iPhone nie działa po aktualizacji?

Gdy pojawi się problem z iPhone, który nie działa po aktualizacji, istnieją proste sposoby jak można sobie z nim poradzić. Naprawić iPhone można na wiele sposobów, przedstawiamy kilka z nich. Sprawdź, który sposób będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego iPhone.

 

Znajdź źródło zasilania i podłącz iPhone

Kiedy iPhone nie działa po aktualizacji to najprostszą rzeczą jaką należy spróbować to podłączyć iPhone kablem lightning do zasilania. Kiedy Twój iPhone dokonuje aktualizacji zużywa mnóstwo energii ale także zużywa żywotność baterii iPhone. Podłączcie iPhone do źródła zasilania i sprawdźcie czy telefon się ładuje. Odczekaj chwilę i spróbuj włączyć urządzenie. Jeśli urządzenie się włączy macie sukces i nie macie już problemu, a jeśli urządzenie się nie włączy musicie przejść do kolejnych rozwiązań, które opisaliśmy poniżej.

 

Wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone

Kolejnym sposobem aby poradzić sobie z nie włączającym się iPhone po aktualizacji jest wymuszenie ponownego uruchomienia iPhone. Tutaj wszystko zależy od tego jaki model iPhone posiadasz, gdyż czynności, które trzeba zrobić różnią się w zależności od modelu urządzenia. Po kolei przedstawiamy kroki, jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone, gdy poprzednia metoda zawiodła i iPhone nadal nie włącza się po aktualizacji.

Wymuś ponownie uruchomienie:

-> jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania i zmniejszania głośności,

-> puść oba przyciski kiedy na ekranie pojawi się logo Apple.

lub

-> naciśnij przycisk zwiększania głośności oraz przycisk zmniejszania głośności,

-> naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania lub boczny,

-> puść oba przyciski kiedy na ekranie pojawi się logo Apple,

lub

-> jednocześnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Home i Top,

-> puść oba przyciski kiedy na ekranie pojawi się logo Apple.

 

Tryb odzyskiwania – przywrócenie iPhone

Uszkodzone oprogramowanie układowe to wcale nie katastrofa! Ale w tej sytuacji musisz przywrócić iPhone aby móc naprawić kiedy iPhone nie włącza się po aktualizacji. Co musisz zrobić? To proste! Wykonaj te kilka prostych kroków:

-> pobierz i zainstaluj najnowszą wersję iTunes na komputerze,

-> uruchom zainstalowany iTunes i kablem USB podłącz iPhone do komputera,

-> ekran wyświetli instrukcje, postępuj krok po kroku z instrukcją,

-> wymuś ponowne uruchomienie iPhone za pomocą Recovery Mode,

-> ekran pokaże wyskakujące okno,

-> wybierz słowo aktualizacja, gdy chcesz zainstalować ponownie iOS bez usuwania danych na iPhone,

-> wybierz słowo przywracanie, jeśli chcesz zainstalować ponownie iOS lecz pamiętaj, że w tym przypadku dane na iPhone znikną.

 

Tryb DFU – przywrócenie iPhone

Zrobiłeś już wszystko a Twój iPhone nadal nie włącza się po aktualizacji ? Kiedy wszystko zawiodło nie trać nadziei mamy jeszcze jedno rozwiązanie! Sposób aby naprawić iPhone jest przywrócenie na iPhonie z pomocą Tryb DFU iPhone. To w zasadzie to samo co tryb odzyskiwania ale ten sposób ma kilka zalet – przetwarza głębiej i rozwiązuje trudne problemy Twojego iPhone. Zanim przejdziesz do przywrócenia iPhone za pomocą Tryb DFU sprawdź czy zainstalowałeś najnowszą wersję iTunes na komputerze, podłącz iPhone do komputera i przełącz iPhone na tryb DFU.

Jeśli doszedłeś do tego kroku to zapewne powyższe wymagania spełniłeś. Teraz – w zależności od typu Twojego iPhone po kolei wykonuj poniżej przedstawione kroki.

iPhone z przyciskiem Home –na przykład iPhone 6, iPhone 6S czy iPhone 6 Plus

-> w tym samym czasie przyciśnij i przytrzymaj dwa przyciski – przycisk Home i przycisk zasilania przez kilka sekund,

-> puść przycisk zasilania ale nadal trzymaj przycisk Home.

-> zwolnij przycisk Home kiedy na ekranie pojawi się iTunes.

 

iPhone z funkcją Face ID – na przykład iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11 i iPhone 12

-> przyciśnij i puść przycisk zwiększania głośności, dalej przyciśnij przycisk zmniejszania głośności,

-> przyciśnij przycisk z boku iPhone i poczekaj aż ekran będzie czarny,

-> przyciśnij i trzymaj dwa przyciski jednocześnie – przycisk z boku iPhone i zmniejszania głośności,

-> po kilku sekundach puść przycisk z boku iPhone, cały czas trzymaj przycisk zmniejszania głośności, czekaj na pojawienie się na ekranie iTunes.

-> gdy iPhone zrobi się czarny to znak że jesteś w trybie DFU,

-> na ekranie pojawi się instrukcja zgodnie z którą wykonaj poszczególne kroki aby iPhone został przywrócony.

 

iPhone 7 i iPhone 7 Plus

-> przyciśnij i trzymaj przez kilka sekund jednocześnie dwa przyciski: przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania,

-> puść przycisk zasilania ale trzymaj nadal przycisk zmniejszania głośności,

-> pojawienie się przycisku iTunes to znak aby puścić przycisk.

 

Wszystkie sposoby przedstawione w artykule możecie wykonać po kolei. Jeśli jeden sposób zawiedzie pozostaje Wam jeszcze kilka innych sposobów aby iPhone zadziałał po aktualizacji. Aby dowiedzieć się więcej i który sposób byłby najodpowiedniejszy dla Twojego iPhone Twój serwis Apple pomoże Ci podjąć decyzje. Jeśli wszystkie sposoby zawiodły Serwis Apple dokona bezpłatnej diagnozy i poda koszt naprawy Twojego iPhone skontaktuj się z serwis Apple Warszawa. Dowiesz się co pomoże Ci naprawić iPhone, który nie włącza się po aktualizacji.

Właśnie poznałeś sposoby jak poradzić sobie z iPhone, który nie włącza się po aktualizacji. Wszystkie przedstawione sposoby są sposobami podstawowymi. Sam możesz wykonać podane przez nas czynności. Jeśli wszystkie z wymienionych rozwiązań zawiodły lub nie jesteś pewien jak je dobrze wykonać – skonsultuj naprawę z serwisem Apple Warszawa. Koszt naprawy iPhone poznasz po bezpłatnej diagnozie Twojego urządzenia.

Problem iPhone, który nie włącza się po aktualizacji jest dość powszechny. Problem z iPhone da się rozwiązań bezstresowo z naszym serwisem iPhone. Rozwiązania przedstawione w artykule są dosyć proste lecz gdy one zawiodą możliwe jest iż problem leży głębiej. Aby się o tym przekonać i sprawdzić koszt naprawy iPhone – serwis Apple Warszawa służy dobrą radą oraz szybką i tanią naprawą Twojego iPhone. Zapraszamy – Twój serwis iPhone Warszawa!

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.