Skip to main content

Spada Ci poziom naładowania baterii w iPhone a telefon potrafi się sam wyłączyć? Problem z baterią iPhone to dość powszechny problem wśród użytkowników telefonów iPhone. Masz wrażenie, że Twój iPhone działa wolniej niż na początku użytkowania ? Rozwiązania należy szukać przede wszystkim w baterii iPhone. Gdy Twój iPhone wskazuje, iż żywotność baterii iPhone jest na poziomie około 80 % to wiedz, że coś się dzieje. Praca na iPhone z baterią oscylującą w okolicach 80 % zaczyna być mniej wydajna. Użytkowanie iPhone zaczyna być nieprzyjemne? Rzuć okiem na opisane poniżej sytuacje, które wskazują, że już czas aby wyposażyć iPhone w nową baterię aby móc cieszyć się smartfonem na nowo i nie martwić się, że nasz iPhone znowu wyłączy się na mrozie!

 

Jak długo pracuje bateria iPhone na jednym ładowaniu?

Regularnie ładowana i rozładowywana bateria zużywa się dość powoli. Baterie Apple pod względem eksploatacyjnym oraz technicznym są jednymi z lepszych na rynku. Baterie akumulatorowe to części eksploatacyjne, których liczba cykli ładowania jest ograniczona. Zużywanie baterii litowo-jonowych powoduje z czasem spadek ilości energii, jaką przechowują. Zazwyczaj bateria w iPhone starcza na +/- 600 pełnych cykli ładowania. Czas użytkowania telefonu w tym okresie to około dwa lub trzy lata. Jeśli mocno eksploatujesz telefon to zapewne czas życia baterii skróci się, natomiast standardowe użytkowanie pozwoli dłużej korzystać z iPhone. Gdy spada moc baterii telefon zaczyna potrzebować częstszego ładowania.

Kiedy wymienić baterię iPhone ?

Niekiedy Twój iPhone daje znaki, że czas już pomyśleć o wymianie baterii. Można wymienić baterii samodzielnie ale również  i w serwisie iPhone. Typowymi znakami, które zwiastują rychłą konieczność wymiany baterii na nową, to:

-> iPhone rozładowuje się szybciej

-> iPhone nagrzewa się

-> iPhone nie włącza się

-> iPhone wyłącza się przy ujemnej temperaturze

-> iPhone bateria puchnie

-> iPhone wolno uruchamia aplikacje, brakuje płynności przewijania, podświetlenie się przygasza lub słychać wyraźny spadek głośności głośnika

 

To tylko niektóre z problemów jakie towarzyszą słabej baterii w iPhone.

Podobnie jak dla używanego komputera MacBook i tabletów iPad, okres użytkowania baterii w iPhone nie powinien przekroczyć maksymalnie 4 lat. Oczywiście wymiany baterii w iPhone najlepiej wykonywać częściej, raz na 2-3 lata użytkowania.

Kiedy iPhone szybko się rozładowuje, może być to spowodowane również uszkodzeniem płyty głównej. Przed przystąpieniem do wymiany baterii w serwisie Apple Twój telefon zostanie poddany bezpłatnej diagnozie, która sprecyzuje problem z iPhone.

W niektórych przypadkach wymiana baterii jest koniecznością by iPhone nie został uszkodzony. Awaria iPhone to ostatnia rzecz, której byśmy sobie życzyli, a więc nie ryzykuj jeśli zauważyłeś któryś z powyższych znaków – nie czekaj wymiana baterii iPhone nigdy nie była tak szybka i tania ! Wymienisz baterię w serwisie Apple Warszawa.

Wymiana baterii w iPhone – samemu czy w serwisie?

Zastanawiasz się pewnie ile kosztuje wymiana baterii iPhone? Nie jest to duży koszt, wymienisz baterię w iPhone za wiele mniej niż inne podzespoły w telefonie. Często też pada pytanie czy wymienić baterię na oryginalną czy może być to zamiennik ? Obecnie oryginalne części do iPhone posiadają autoryzowane serwisy Apple i nie można ich tak po prostu kupić. Nie znaczy to, że zamiennik nie spełni swojej funkcji, zamiennik baterii jest równie wartościowym produktem jak jej oryginał. Serwis Apple Warszawa wymieni baterię w iPhone – są to oryginalne zamienniki baterii i inne akcesoria, które gwarantują bardzo przystępną cenę.

Ile kosztuje wymiana baterii iPhone ? A to zależy od modelu iPhone. Najlepiej udać się do serwisu Apple, gdzie potwierdzimy z fachowcem koszt takiej wymiany baterii w iPhone. Czym starszy model iPhone to koszt naprawy w serwisie może przewyższać wartość danego modelu iPhone. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zamiennik baterii 1:1. W serwisie Apple wymiana baterii w iPhone potrwa kilka minut. Wymiana baterii na zamiennik w iPhone realizowana jest szybko i tanio.

Jeśli oczywiście lubisz majsterkować to mamy dobrą wiadomość – istnieją również zestawy do samodzielnej wymiany baterii. W zestawie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia do samodzielnej naprawy wymiany baterii w iPhone. Lecz jeśli chcesz to zrobić szybko, tanio i bezstresowo skontaktuj się z serwisem Apple Warszawa.

Jak sprawdzić kondycję baterii w iPhone ?

W telefonie mamy funkcję pokazywania kondycji baterii. Fukncja ta dostępna jest na ekranie Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii.

Wykonujemy kilkadziesiąt takich napraw wymieniamy baterię w iPhone, do każdego urządzenia Apple podchodzimy indywidualnie. Możesz skorzystać z kuriera, który dostarczy nam Twojego iPhone. Bez wychodzenia z domu wymienisz baterię iPhone w serwisie AppleHome w Warszawie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.