Jak wyczyścić pamięć w iPhonie i dlaczego warto robić to regularnie?

pamiec w iPhonie

Jak wyczyścić pamięć w iPhonie i dlaczego warto robić to regularnie?

Jeśli zauważasz, że Twój iPhone działa wolniej, warto spróbować wyczyścić pamięć podręczną. Odciążony telefon powinien zacząć lepiej reagować na Twoje polecenia. Czasami może się okazać, że to rozwiązanie nie wystarczy i konieczna będzie wizyta w serwisie Apple.

Dlaczego warto czyścić pamięć w iPhonie?

Pamięć w telefonie posiada dużo potrzebnych plików, aplikacji oraz danych takich jak historia przeglądarki, pliki cookies, zapisane hasła, a jeszcze więcej tych niepotrzebnych. Zwykle to właśnie one zagracają nam telefon, zabierając wolne miejsce, przez co iPhone częściej się zacina i działa wolniej. Czyszczenie pamięci podręcznej sprawia, że telefon zwiększa swoją wydajność.

Jak wyczyścić pamięć w iPhonie?

Czyszczenie pamięci w iPhonie to proste działanie, które można bez problemu można wykonać samodzielnie w domu. Jeśli jednak boisz się, że coś pójdzie nie tak, serwis iPhone’ów na Kabatach z pewnością pomoże Ci z tym problemem. Poniżej przedstawiamy Ci krok po kroku, jak skutecznie wyczyścisz pamięć w iPhonie.

Wyczyść pamięć podręczną w przeglądarce

Przeglądarka posiada bardzo wiele niepotrzebnych danych takich jak historia odwiedzanych stron czy pliki cookie. Aby wyczyścić tą aplikację wejdź w: Ustawienia > Safari > a następnie na samym dole znajdź zakładkę Wymaż historię i dane witryn.

Wyczyść pamięć aplikacji

Aplikacje generują bardzo dużo zbędnych informacji, wyczyszczenie ich pozwoli na płynniejsze działanie iPhona. Aby to zrobić wejdź w: Ustawienia > Ogólne > iPhone > sprawdź, ile miejsca zajmują Ci dane aplikacje. Po uzyskaniu tej informacji zjedź poniżej i kliknij w daną aplikację, aby zwolnić jakąś część pamięci. Wybierz np. Zdjęcia, a następnie Opróżnij album ostatnio usunięte.

Jeśli wydaje Ci się, że zrobiłeś/aś wszystko co potrzebne, a Twój iPhone działa wolno i bez zmian spróbuj odinstalować nieużywane aplikacje. Te aplikacje których używasz najczęściej odinstaluj i zainstaluj ponownie. Takie działania sprawią, że Twój iPhone zacznie działać szybciej i wydłuży się jego żywotność. Jeśli nie przyniosło to spodziewanego rezultatu, przyczyna tkwi gdzie indziej. W takiej sytuacji warto odwiedzić autoryzowany serwis iPhone’ów na Kabatach w Warszawie, by dowiedzieć się, co zrobić, by przywrócić telefon do dawnej sprawności.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.