Skip to main content

Bateria Twojego iPhone nie wyrabia? Pewnie zastanawiasz się dlaczego bateria ciągle się rozładowuje mimo, iż nie używasz swojego iPhone tak często w trakcie dnia? Prawdopodobne przyczyny znajdziesz w poniższym artykule.

 

“Padająca bateria” w iPhone – kilka przyczyn

Kupując iPhone (czytaj: którego iPhona wybrać?) planujesz użytkować go dłuższy czas, gdyż niestety ceny niektórych najnowocześniejszych i topowych modeli nie każdemu pozwolą na częste wymiany telefonów. To sprawia, że w wielu urządzeniach po jakimś czasie zaczyna się pojawiać problem z czasem pracy na pełnym ładowaniu, mimo iż złącze lightning praktycznie ciągle jest w użyciu. Ten problem rodzi u każdego użytkownika iPhone to samo pytanie dlaczego bateria w iPhone tak szybko się rozładowuje?

Poza uszkodzeniami mechanicznymi, problemy z czasem pracy telefonów na baterii to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt w naszym Serwisie iPhone w Warszawie.

Jeśli zauważyłeś u siebie znaczny spadek wytrzymałości baterii, sprawdź, co może być tego przyczyną.

Serwis Apple Ursynów ma kilka rad, które możesz wypróbować samodzielnie a jeśli te porady nie przyniosą oczekiwanego efektu zapraszamy na wizytę w Serwis iPhone Warszawa.

 

Po pierwsze wykonaj test baterii.

W zależności od tego, jaki model telefonu posiadasz, test baterii w iPhone możesz wykonać na różne sposoby. Jeden z nich to sprawdzenie w ustawieniach telefonu, jaka jest kondycja baterii. Będzie ona wyrażona w procentach. Jeśli odkąd nosisz telefon, z kondycji baterii zniknęło kilka procent, najpewniej przyczyny szybkiego rozładowywania telefonu należy szukać gdzie indziej. W przypadku, gdy kondycja baterii będzie wyliczona na poniżej 90%, warto pomyśleć o wymianie baterii na nową.

Następna metoda kontroli stanu baterii w telefonie to porównanie liczników wskazujących zużycie baterii. Jeśli chcesz je znaleźć, musisz wejść w Ustawienia >> Ogólne >> Użycie. W tym miejscu znajdziesz dwie informacje dotyczące: czasu użytkowania telefonu oraz czasu, który minął od ostatniego ładowania. Zapamiętaj oba czasy lub zapisz je na kartce, a następnie zablokuj telefon za pomocą przycisku blokady. Odczekaj kilka minut i ponowie sprawdź, jak wyglądają statystyki. Czas, który upłynął od ostatniego ładowania, powinien zmienić się o kilka minut, natomiast czas użytkowania telefonu nie więcej niż o minutę. W przeciwnym wypadku sprawdź, czy w tle nie działa jakaś aplikacja, która może wpływać na większy pobór baterii.

 

Zadbaj o odpowiednie ustawienia iPhona

Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy telefonu na baterii, powinieneś zdecydować się na wyłączenie opcji odświeżania w tle. Zrezygnuj też z usług lokalizacji dla Facebooka oraz innych aplikacji. W większości przypadków za największy pobór baterii w telefonie odpowiada właśnie aplikacja Facebooka. Jak wyłączyć usługi lokalizacji? Wejdź w ustawienia prywatności, następnie w lokalizację i poszukaj aplikacji Facebooka. Jeśli chcesz wyłączyć odświeżanie w tle, możesz zrobić to w zakładce Odświeżanie w tle w ustawieniach ogólnych telefonu.

 

Sprawdź aktualność swojego iOS

Problem rozładowującej się baterii niekiedy może być związany ze starą wersją systemu iOS. TO ciekawe zjawisko opisywaliśmy w tym wpisie: problem z baterią a wersja iOS. Zachęcamy do lektury.

 

Wymiana baterii iPhone w serwis iPhone Warszawa

Jeśli pomimo zmian powyższych ustawień zaobserwujesz, że bateria w Twoim telefonie szybko znika, powinieneś rozważyć wizytę w serwis Apple Ursynów, który wykona dla Ciebie pełną bezpłatną diagnozę i znajdzie przyczynę szybkiego rozładowywania się telefonu i w razie potrzeby dla serwisu iPhone Warszawa wymiana baterii w iPhone nie będzie stanowić problemu.

Warto pamiętać, że na czas pracy na ładowaniu, poza zużyciem baterii, mogą też wpływać uszkodzone podzespoły. Przyczyną szybkiego rozładowywania baterii w iPhone może być także usterka w układzie Tristar, który znajduje się w płycie głównej urządzenia. Jest on odpowiedzialny m.in za ładowanie smartfona. Jeżeli coś jest z nim nie tak, jednym z objawów jest właśnie krótki czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Serwis iPhone Warszawa usunie usterkę w układzie Tristar oraz dokonana naprawa płyta główna iPhone.

 

Jeśli masz pytania zapytaj Naszego specjalistę w Serwis iPhone, który zajmie się również wymianą baterii iPhone w 10 minut.

 

 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.