Skip to main content

W zeszłym roku opisywaliśmy kompletni przewodnik po modelach MacBook na 2022 rok. Zaczynając od MacBook Pro, których premiera wzbudziła mnóstwo pozytywnych emocji i namieszała na rynku laptopów, które wyposażone są w nowe szybkie procesory prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z najszybszymi komputerami jakie dotychczas pojawiły się na rynku. W sklepach, MacBook Pro jest dostępny od 24 stycznia. A więc mamy już możliwość osobistego zweryfikowania mocy i szybkości nowych laptopów od Apple. Nowy MacBook Pro jest rozwiązaniem cenowo mniej przystępnym, a więc który z pozostałych komputerów byłby najlepszym wyborem w 2023 roku?

 

Modele MacBook na 2023 rok – przegląd

Należy w pierwszej kolejności przyznać, że każdy z modeli MacBook będzie miał swoje wady i zalety. Każdy model laptopów Apple jest przygotowany dla różnego typu użytkowników. Mamy w ofercie komputery dla zwykłych, regularnych użytkowników, którzy MacBooka używają “do przeglądania internetu”, ale mamy również komputery dla profesjonalistów potrzebujących możliwe najlepszego, najbardziej wydajnego i szybkiego sprzętu Apple, aby móc z łatwością zmierzyć się z profesjonalną pracą.

Wszystkie najnowsze komputery Apple możemy znaleźć w sklepach iStore, od najnowszych laptopów oraz Mac mini z M2 i Mac M2 Pro. Mamy już pierwsze recenzje nowych produktów Apple, które potwierdzają szybkość nowego sprzętu, która zwiększyła się nawet o 40%. Jest to doskonała wiadomość dla użytkowników MacBooka.

Jeżeli interesuje Was zakup nowego laptopa Apple, w salonach sprzedaży już teraz można się przymierzyć i wypróbować każdy z nowych modeli, aby dobrać idealnie swojego laptopa MacBook pod swoje preferencje. Każdy z laptopów ma swoje indywidualne cechy, którymi się od siebie różni. Poniżej przedstawimy Ci kilka informacji czym różnią się poszczególne modele MacBooków. Pokażemy wady i zalety aktualnie oferowanych przez Apple laptopów. Postaramy się także przybliżyć ceny poszczególnych modeli. Dla wielu użytkowników cena jest bowiem bardzo istotna przy szukaniu nowego sprzętu Apple.

 

MacBook Air M1 – model 2023

MacBook Air M1 to nic innego jak laptop MacBook Air z procesorem M1. Jest to jeden z tańszych na rynku laptopów, które oferowane się obecnie przez firmę Apple. MacBook Air z układem M1 to dobry wybór dla wszystkich użytkowników, który potrzebują sprzętu do mniej wymagających zadań czyli dla przykładu do przeglądania maili czy pisania. Laptop jest lekki a jego wymiary pozwalają użytkownikowi swobodne przenoszenie i przechowywanie laptopa MacBook Air M1.

Niestety nie możemy oczekiwać długiego wsparcia aktualizacji od Apple ze względu na to, iż konstrukcja MacBook Air M1 ma już dwa lata. M1 nie jest wyposażony na przykład dekoder wideo czyli nie ma w nim nowości, które bez trudu możemy odnaleźć w urządzeniach z procesorem M2. Szukając lekkiego i przenośnego laptopa MacBook Air M1 jest dobrą opcją lecz gdy chcemy mieć sporą możliwość edycji wideo tu może pojawić się przeszkoda, gdyż ten laptop nie jest w tym najlepszy.

Zalety MacBook Air M1 to przede wszystkim lekka waga laptopa i jego przenośny charakter. Bateria MacBook działa długi czas a cena zachęca nas do zakupu !

Wady MacBook Air M1 to brak wsparcia innych ekranów zewnętrznych, dość słaba kamera, mała liczba portów oraz dosyć krótkie wsparcie od innych modeli.

Ile kosztuje MacBook Air M1?

Cena nowego komputera MacBook Air M1 oscyluje w granicach 4500zł.

 

MacBook Air M2 – model 2023

Świeży i nowoczesny design wśród komputerów przenośnych cieszy oko dzięki MacBook Air M2. Wspaniała wydajność komputera i doskonała bateria radzi sobie z zadaniami życia codziennego jeszcze lepiej niż dotychczas. MacBook posiada lepszą klawiaturę i piękny ekran. Codzienne życie z MacBook Air M2 jest prostsze ale laptop sprawdzi się również jako sprzęt zapasowy czy przenośny sprzęt do edycji, obróbki zdjęć i filmów. Ogromną elastyczność umożliwia M2.

MacBook Air M2 jest wiele droższy od poprzednika. Podstawowa wersja z 256 GB wewnętrznej pamięci ma ciut wolniejszy dysk od poprzednich modeli.

Zalety MacBook Air M1 to przede wszystkim doskonały ekran, pełnowymiarowe klawisze klawiatury, doskonała wydajność i bateria MacBook, która działa bardzo długi czas.

Wady MacBook Air M2 to niestety wysoka cena, notch, słaba prędkość dysku twardego w modelu z 256 GB i niestety nadal słaba kamera.

Ile kosztuje MacBook Air M2?

Cena nowego komputera MacBook Air M2 oscyluje w granicach od 5800zł.

 

MacBook Pro 13 M2 – model 2023

Zmiany z 2022 roku, które zafundowało nam Apple to odświeżenie MacBook Air ale także wyposażenie starszego modelu czyli MacBook Pro w procesor M2. Ten tradycyjny model komputera bez notcha może skraść serca wielu osób. Aktywne chłodzenie zapewnione przez wiatrak może sprawić, że codzienna praca na MacBook Pro będzie przyjemnością. Model MacBook Pro ma już swoje lata i jest inny niż MacBook Air, którego lepsza technologia wykonania ekranu oraz klawiatura nas zachwycają.

Zalety MacBook Pro 13 M2 to przede wszystkim doskonała wydajność, wbudowany wiatrak, Touch Bar.

Wady MacBook 13 M2 to może być Touch Bar, słaba kamera, zwykły ekran, brak MagSafe oraz starszy design.

Ile kosztuje MacBook Pro 13 M2?

Cena nowego komputera MacBook Pro M2 oscyluje w granicach od 6000zł w górę.

 

 

MacBook Pro 14 M2 Pro/Max – model 2023

Najmocniejsze laptopy w swojej kategorii – mowa tu o MacBook Pro 14 M2 oraz MacBook Pro 14 M2 Max. Mocniejszy procesor, wspaniały ekran i doskonałe wykonanie laptopa czyni ten sprzęt godnym polecenia zarówno wymagającym użytkownikom ale i do codziennego użytkowania. Wygląd MacBook Pro 14 M2 Pro/Max jest oszałamiający. Niestety cena nie przyciąga użytkowników.

Zalety MacBook Pro 14 M2 Pro/Max to przede wszystkim wspaniała prędkość, doskonały ekran, błyskawiczne ładownia i długi czas działania na baterii, wybór portów.

Wady MacBook Pro 14 M2 Pro/Max to wysoka cena, zwykła kamera i notch.

Ile kosztuje MacBook Pro 14 M2 Pro/Max?

Cena nowego komputera MacBook Pro 14 M2 to ok 11 000zł, zaś w wersji MAX to ok 18500zł.

 

MacBook Pro 16 M2 Pro/Max – model 2023

Najmocniejszy laptop w swojej kategorii to oczywiście MacBook Pro 16 M2 Pro lub MacBook Pro 16 M2 Max. Dodatkowe chłodzenie laptopa sprawia, że jest on jeszcze szybszy niż poprzednia wersja. Sporych rozmiarów ekran jest w stanie zapewnić pracę w każdych warunkach, a także silna bateria, która umożliwia pracę nawet do 22 godzin bez podłączania komputera do gniazdka. Kwestia do przemyślani to czy średnio wyglądający notch oraz taka sobie kamera to zdecydowanie komplet nie na tak wysoką cenę.

Zalety MacBook Pro 16 M2 Pro/Max to przede wszystkim zawrotna prędkość, doskonały ekran, ekspresowe ładowanie, długi czas działania baterii, wybór portów oraz dużo większy ekran niż poprzednie sprzęty.

Wady MacBook Pro 16 M2 Pro/Max to wysoka cena, zwykła kamera i notch.

Ile kosztuje MacBook Pro 16 M2 Pro/Max?

Cena nowego komputera MacBook Pro 16 M2 to ok 15000zł, zaś w wersji MAX to ok 21000zł.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.