Skip to main content

Nowy MacBook Pro 14 i nowy MacBook Pro 16 dostępne są już w sprzedaży. MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16 z czipami Apple M1 i M1 Max to rewolucja na rynku komputerów przenośnych dla profesjonalistów. Jakość wykonania MacBook Pro 14 i MacBook Pro 16 powala na kolana i choć nie istnieje sprzęt idealny to w przypadku MacBook Pro firma Apple zbliżyła się do perfekcji bardziej niż kiedykolwiek.

 

Czy warto zatem kupić MacBooka 14?

Zaletą MacBook Pro 14 są nieprawdopodobnie dobre głośniki. Jest to kombinacja 6 głośników, która gra lepiej od poprzedniej generacji topowego MacBooka Pro i wyprzedza w tej kwestii swoją konkurencję. Dźwięk wydobywający się z głośników jest niebywale potężny, donośny i głęboki, a nowy MacBook Pro 16 podobno gra jeszcze lepiej.

Niestety nowa klawiatura MacBook Pro 14 wciąż pozostaje daleko w tyle za najlepszymi klawiaturami ale jest nieco wygodniejsza od poprzedniej. Klawiatura MacBooka Pro 14 jest dosyć twarda a jej czarne wypełnienie między klawiszami, na którym widać każdy odcisk palca nie zyskuje wielbicieli.

MacBook Pro 14 przywraca MagSafe, a do tego przewód jest pleciony, więc mamy znacznie mniejsze ryzyko, że jego końcówka się złamie po kilku miesiącach (MagSafe to popularna usterka w MacBookach). Ponadto nadal możemy ładować komputer przy użyciu portu USB-C.

 

Ekran w nowym MacBook Pro 14 jest prawdopodobnie najlepszym wyświetlaczem na rynku laptopów.

Choć pomimo drobnych wad, MacBook Pro 14 to niesamowita maszyna w swojej klasie. Nie bez powodu ich ceny są wyjęte z kosmosu! Działania MacBooka Pro 14 nie da się porównać z żadnym komputerem konkurencji, bo żaden komputer konkurencji nie oferuje takiej kombinacji mocy, mobilności i jakości wykonania.

I nawet jeśli można znaleźć maszyny, które lepiej wykonają pojedyncze zadania, tak całościowo nie istnieje bardziej uniwersalny laptop dla profesjonalistów (sprawdź, czy MacBook nadaje się do gier?)

 

apple macbook pro 14

 

W opakowaniu z nowym MacBook 14 znajdziecie MacBook Pro 14-calowy, przewód z USB-C na MagSafe 3 (2m) i zasilacz USB-C.

Jeśli zdecydujesz się na zakup nowego MacBook Pro 14 Serwis MacBook Ursynów zwraca Wam uwagę abyście pamiętali co brać pod uwagę przy wyborze MacBook Pro!

 

Na co zwrócić uwagę kupując MacBooka Pro?

  • Po pierwsze Apple M1 Pro, czyli Czip M1 Pro, który przynosi prawdziwą rewolucję w wydajności i fantastyczną energooszczędność. Zawiera do 10 rdzeni CPU i do 16 rdzeni GPU, a także 16-rdzeniowy system Neural Engine i potężny silnik multimedialny, zdolny odtwarzać nawet 4 strumienie wideo w rozdzielczości 8K². M1 Pro jest dostępny w konfiguracji z maksymalnie 32 GB zunifikowanej pamięci RAM o przepustowości 200 GB/s, która pozwala na sprawną realizację najbardziej skomplikowanych zadań.
  • Po drugie Apple M1 Max – gdy potrzebujesz notebooka Mac szybszego niż wszystkie inne, jest jeszcze M1 Max. Ten czip do maksimum podnosi wydajność MacBook Pro: w porównaniu z M1 Pro ma dwa razy więcej rdzeni GPU i dwukrotnie większą przepustowość pamięci, a do tego jeszcze potężniejszy silnik multimedialny, zdolny odtwarzać nawet 5 strumieni wideo 8K³. Czip M1 Max jest dostępny w konfiguracji z maksymalnie 64 GB zunifikowanej pamięci RAM, która pozwala MacBook Pro działać szybciej i z łatwością operować na olbrzymich plikach.
  • Po trzecie zunifikowana pamięć RAM i im więcej zunifikowanej pamięci RAM, tym więcej aplikacji może działać jednocześnie. Wzrasta też ogólna wydajność ich pracy. Architektura zunifikowanej pamięci RAM w MacBook Pro umożliwia wykorzystanie do 64 GB pamięci do zadań graficznych – co w świecie notebooków nie ma precedensu.
  • I ostatnie – pamięć masowa (półprzewodnikowa pamięć masowa SSD) MacBooka Pro przechowuje Twoje projekty, dokumenty, zdjęcia, muzykę, nagrania wideo i inne pliki.

Wydajność i szybkość działania pamięci masowej SSD w MacBook Pro jest wyraźnie odczuwalna przy uruchamianiu systemu, otwieraniu aplikacji i plików oraz przeglądaniu bibliotek.

 

Apple MacBook 14 – problemy z dostępnością

Dostępność nowych MacBooków Pro 14” i 16” jest bardzo mała, w oficjalnym sklepie Apple na zamówienie trzeba czekać około miesiąca, ale na polskim Amazonie aktualnie można od ręki kupić model 14-calowy w podstawowej konfiguracji.

A jeśli jednak nie myślisz na razie o zakupie nowego MacBook 14 i chcesz sprawdzić koszt naprawy Twojego starego urządzenia skontaktuj się z serwis MacBook Warszawa, który specjalizuje się w tych sprzętach (od wymiany baterii w MacBooku – po rozbudowy i modyfikacje).

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.