Skip to main content

MacBook Pro to profesjonalny sprzęt od marki Apple, który doskonale sprawdza się w pracy biurowej i nie tylko. Z pewnością zaspokoi potrzeby bardzo wymagających użytkowników. Zwracają oni jednak uwagę na sporadycznie występujące problemy z klawiaturą w MacBook Pro. Z czego one wynikają i jak można sobie z nimi poradzić?

Z czego mogą wynikać problemy z klawiaturami w laptopach MacBook Pro?

Na problemy z klawiaturą, zwłaszcza w starszych modelach MacBook Pro, wpływ może mieć jej budowa. Producent Apple zastosował w nich mały skok klawisza, a mało przestrzeni wokół niego sprawia, że z czasem klawiatura może zacząć szwankować. Wystarczy, że jakiś okruch lub inne zabrudzenie dostanie się pod klawisz i pojawiają się problemy, a klawiatura będzie wymagała czyszczenia. Sam proces naprawy klawiatury nie należy do najprostszych, ponieważ sprzęt Apple jest niezwykle delikatny i trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, by przeprowadzić sprawny serwis urządzenia. Z drugiej strony laptopy MacBook Pro są bardzo wydajne, dlatego cieszą się taką popularnością wśród przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych.

Problemy z klawiaturą mogą wynikać również z zawieszenia się systemu, niskiego poziomu naładowania baterii i wyświetlenia alertu, który jest niewidoczny. Problemy mogą być związane również z brakiem aktualizacji oprogramowania lub uszkodzeniami mechanicznymi. Bardzo często usterki klawiatur w MacBookach Pro są również efektem ich intensywnej eksploatacji i zużycia.

Jak poradzić sobie z tymi problemami?

Czasami wystarczy tylko podłączenie laptopa do zasilania lub jego zresetowanie. Jeżeli to nie zadziała, to konieczne może być czyszczenie klawiatury laptopa, gdy pod klawisze mogły dostać się drobiny brudu. W takich sytuacjach warto wybrać nasz serwis Apple w Warszawie na Ursusie, w którym przeprowadzamy naprawę MacBooków, iPhonów i innych urządzeń Apple.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.