Skip to main content

W ostatnim czasie sporo użytkowników popularnych iPhone’ów narzekało na pojawiające się problemy z akumulatorem. Sposobem na poradzenie sobie z nimi może być aktualizacja systemu iOS 15.4.1. Dzięki niej zużywanie energii przez telefon spadnie do normalnych wskaźników, co ułatwi korzystanie ze sprzętu oraz wydłuży jego żywotność. Problem szybko wyczerpującego się akumulatora pojawił się po aktualizacji iOS 15.4.

Jak rozwiązać problem z akumulatorem w telefonie iPhone?

Ostatnie tygodnie to zwiększenie zapytań użytkowników dotyczących problemów z akumulatorem w telefonach iPhone. Zbiegło się to w czasie z aktualizacją systemu iOS 15.4, która została wypuszczona 15 marca 2022 roku. Wielu użytkowników zauważyło, że ich telefony rozładowują się znacznie szybciej niż dotychczas. Wpływa to na zmniejszenie żywotności ich baterii oraz utrudnia użytkownikom korzystanie z telefonu na co dzień.

Według niektórych źródeł, żywotność akumulatora spadła nagle nawet o kilkadziesiąt procent. Mogło to być związane z nadmiernym obciążeniem nowego systemu. Na szczęście w ostatnich dniach powstała aktualizacja iOS 15.4.1, której zadaniem jest rozwiązanie problemów z akumulatorem w telefonach iPhone. Jeżeli jednak występują one nadal, to warto skontaktować się z renomowanym punktem serwisowym Apple.

Wymiana baterii w iPhonie

Jeżeli aktualizacja oprogramowania nie rozwiązuje problemu szybszego rozładowywania się baterii w telefonie iPhone, to źródło problemu może leżeć zupełnie gdzie indziej. Może to być spowodowane eksploatacją i zużyciem akumulatora w telefonie, przez co jego wydajność systematycznie spada. W takiej sytuacji warto udać się do autoryzowanego punktu serwisowego marki. Niezbędna może być wymiana baterii w iPhonie, dzięki czemu telefon powróci do pełnej wydajności i znów akumulator wystarczy na zdecydowanie dłużej. Będzie to znaczne ułatwienie w jego codziennej eksploatacji i wpłynie korzystnie na wygodę i spokój użytkowników. Koszt wymiany baterii może być różny w zależności od modelu telefonu.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.