AirPods Max czy warto je kupić ?

AirPods Max czy warto je kupić ?

AirPods Max… wysoka jakość, za wysoka cena ?

Biorąc pod uwagę sukces, jakim okazały się słuchawki AirPods oraz AirPods Pro i ile pozwoliły one firmie z Cupertino zarobić, łatwym do przewidzenia było, że prezentacja słuchawek nausznych to tylko kwestia czasu. Apple nie potrzebowało żadnej spektakularnej premiery, aby o słuchawkach było głośno. Zrobiła to za nich ich cena… 2799 zł.

Niecodzienny design

Zacznijmy od wersji kolorystycznych. Apple przyzwyczaiło Nas do dość ubogiej palety kolorów jeżeli chodzi o ich słuchawki, ponieważ fabrycznie występowały one tylko w bieli. Tutaj firma rozpieściła swoich klientów i wypuściła słuchawki w aż pięciu wersjach kolorystycznych : gwiezdnej szarości, srebrnej, zielonej, błękitnej oraz różowej.

Co do wyglądu można powiedzieć jedno – mogą się nie podobać, ale na pewno będą się wyróżniać. Reszta konkurencji (czy to Sony, Huawei lub BOSE) przyzwyczaiła Nas do podobnego wyglądu słuchawek. Ciemny, matowy plastik oraz miseczka owinięta skórą. Tutaj jest z goła inaczej, nauszniki AirPods Max wykonane są z pojedynczego kawałka aluminium, a same poduszki oraz pałąk otulone są ażurową dzianiną. Na całej obudowie nie znajdziemy też przycisku zasilania, za kontrolę nad energooszczędnością odpowiedzialność bierze software oraz czujniki, które wykrywają w jakiej pozycji znajduje się sprzęt. Do ustawień głośności, przełączania utworów lub odbierania połączeń wykorzystane zostało pokrętło Digital Crown znane z Apple Watch. Sama waga słuchawek to 384 g, średnio o 100 g więcej niż u konkurencji.

Funkcje Max ?

Patrząc na cenę nowych słuchawek Apple, można by oczekiwać czegoś nowego, czegoś niepowtarzalnego u konkurencji. Niestety żadnej funkcji, której pozazdrościły by inne firmy nie znajdziemy. Znajdziemy za to ANC, Transparency Mode, czy Spatial Audio i to wszystko na bardzo wysokim, solidnym poziomie. Tak jak w innych modelach serii AirPods, tutaj również słuchawki łączą się automatycznie z Naszymi urządzeniami w iCloud oraz bez ingerencji użytkownika przełączają się w zależności z jakiego produktu Apple korzystamy (iPhone, iPad, Mac, czy Apple TV).

Tak jak wspomniane było wcześniej, wyłączyć AirPods Max nie możemy. Mogą one jedynie być uśpione lub przejść w „tryb niskiego poboru mocy”. Apple rozwiązuje tą kwestię za nas i oba tryby uruchamiane są automatycznie. Słuchawki wchodzą w tryb uśpienia po 5 minutach bez etui i natychmiast po włożeniu do case’a. „Tryb niskiego poboru mocy” zaś uruchamia się po 72 godzinach bezczynności poza etui i po 18 godzinach, gdy jest do niego włożony. Czym zaś różnią się oba tryby i czy ich wpływ na pobór mocy jest znaczny ? Uśpione słuchawki dalej wysyłają sygnał Bluetooth, dzięki czemu możemy je łatwo zlokalizować dzięki funkcji Find My. Dodatkowo, po założeniu na głowę, ich połączenie z urządzeniem następuje niemal natychmiastowo. Tryb niskiego poboru mocy nie oznacza nic innego jak to, że słuchawki są wyłączone. Jak podaje producent, w pełni naładowane słuchawki przy włączonej aktywnej redukcji hałasu oraz z dźwiękiem przestrzennym pozwala na 20 godzin korzystania z produktu. Gdy bateria zbliża się do rozładowania, a potrzebujemy Naszych AirPods Max to już zaledwie 5 minutowe ładowanie zapewni nam dodatkowe 1,5 godziny zabawy.

Kolejną kontrowersyjną sprawą, zaraz po cenie produktu, jest fakt, że Apple postanowiło wykorzystać przestarzały już kabel Lightning do ładowania swoich najnowszych słuchawek. Co więcej nie znajdziemy go również w zestawie.

Podsumowując

To prawda, że cena na pierwszy rzut oka jest mocno przesadzona. Bezpośredni konkurenci produktu są z lekka tańsi, lecz tutaj dostajemy również przepustkę do całego ekosystemu Apple. Prędkość z jaką słuchawki przełączają się między urządzeniami jest niemal niezauważalna. Funkcje takie jak ANC, czy Transparency (które przełączane są za pomocą fizycznego przycisku) działają znakomicie nawet w zgiełku zatłoczonego miasta. Dodatkowo baterie, jak i poduszki słuchawek są wymienne co pozwala na łatwy serwis i przedłużenie żywotności AirPods Max o kolejne lata.

AppleHome – serwis Apple Warszawa

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.