Skip to main content

Coraz więcej osób decyduje się na zakup telefonu marki Apple. Jakie zalety posiadają najnowsze modele iPhonów? Jakie czynniki mają wpływ na żywotność tego typu smartfonów?

Wydajność smartfona iPhone

Standardowy iPhone wyposażony jest w baterię o dużej żywotności. Firma Apple korzysta bowiem z baterii litowo-jonowych, które są trwałe, wydajne i nie nagrzewają się. Baterie tego typu charakteryzują się również wydłużonym czasem pracy oraz ponadprzeciętną szybkością ładowania. Użytkownicy wspomnianych smartfonów poprzez ich odpowiednie użytkowanie, mogą jednak zwiększyć żywotność baterii.

Producent przestrzega przede wszystkim przed wystawianiem telefonu na działanie promieni słonecznych lub wysokiej temperatury. Zwiększa to bowiem ryzyko wybuchu baterii, spalenia procesora czy stopienia się niektórych podzespołów. Specjaliści z firmy Apple radzą również, aby pozostawiać telefon naładowany do połowy, jeżeli przez dłuższy czas go nie używamy.

Aktualizacje systemu IOS

Instalacja najnowszego oprogramowania telefonu również może mieć pozytywny wpływ żywotność i wydajność baterii. Aktualizacje pozwalają bowiem wyeliminować błędy systemu i poprawić jego stabilność, a także zyskać dodatkowe funkcje i rozszerzyć możliwości telefonu.

Zaktualizowanie iPhona do nowszej wersji oprogramowania jest wyjątkowo proste, gdyż możemy ustawić automatyczne aktualizacje. Instalację najnowszego systemu możemy przeprowadzić również samodzielnie za pomocą aplikacji iTunes. W takim przypadku wystarczy podłączyć telefon do komputera, otworzyć aplikację i wybrać z listy nasz telefon, a następnie wskazać opcję podsumowania i sprawdzić uaktualnienia.

Serwis smartfonów Apple

Firma Apple oferuje również kompleksowy serwis swoich produktów. Jeżeli smartfon nie jest już objęty ochroną gwarancyjną, być może warto skorzystać z pogwarancyjnego serwisu Apple. Naprawa iPhone w renomowanym punkcie to gwarancja bezpłatnej diagnozy problemu, oryginalnych podzespołów i szybkiej realizacji naprawy. Profesjonalny iPhone serwis oferuje również pełną ochronę gwarancyjną na wykonane usługi. Z tego powodu w razie jakichkolwiek problemów z baterią czy aktualizacją oprogramowania warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Zapewne wpłynie to pozytywnie na żywotność iPhona.

Ciekawy design, intuicyjna obsługa czy wysoka funkcjonalność to tylko niektóre zalety telefonów marki Apple. Odpowiednie użytkowanie baterii oraz dokonywanie bieżących aktualizacji systemu prawdopodobnie znacząco przedłuży żywotność iPhona.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.