Skip to main content

Usterka układu audio w iPhone 7 o oznaczeniu U3101

 

Produkty firmy Apple znane są ze swojego niepowtarzalnego designu, naśladowanego przez konkurencję, jak również trwałości, dzięki której mogą służyć użytkownikom przez lata. Jednakże zdarza się, że nawet najwyższej jakości urządzenia, jakimi bez wątpienia są produkt Apple, mogą mieć drobne problemy.

Jednym z przykładów dotyczy iPhone 7, stanowiącym jeden z najpopularniejszym produktów giganta z Cupertino, a chodzi mianowicie o usterkę układu U3101 audio w iPhone 7.

Jakie modele iPhone są narażone na usterkę U3101 audio?

Problem usterki U3101 audio  najczęściej dotyczy iPhone 7 oraz w mniejszym zakresie iPhone 7 Plus.

Problem z U3101 audio może w przyszłości dotyczyć nawet co 10-tego użytkownika iPhone 7.

Na czym polega usterka?

 

 

Usterka U3101 audio w iPhone 7 odnosi się do  uszkodzenia  połączeń pomiędzy płytą główną i układem audio. W rezultacie pojawiają się charakterystyczne objawy (m.in. długie włączanie się telefonu,  liczne problemy z dźwiękiem).

Obudowa telefonu w wyniku użytkowania tudzież upadków poddawana jest zgięciom oraz naprężeniom, co skutkuje ugięciem płyty głównej oraz możliwym naruszeniem połączenia między układy scalonymi.

Problem z usterką U3101 audio w iPhone 7  ma swoją przyczynę w konstrukcji telefonu podatnej na zgięcie w punkcie, w którym umiejscowiony jest Audio IC.

W sytuacji w której  konstrukcja telefonu zgina się, połączenia lutownicze pomiędzy układami ulegają naprężeniu i wraz z czasem w końcu zostają przerwane. Najbardziej podatnym na naprężenia jest pad C12niezbędny do funkcjonowaniaaudio IC, lecz bywa, że również inne układy również ulegają uszkodzeniu.

Długi czas uruchamiania telefonu wynika z nieudanych prób komunikacji z układem scalonym w celu uzyskania potwierdzenia gotowości.

W przypadku poprawnie funkcjonującego telefonu komunikacja trwa, jednakże uszkodzony układ audio próbuje się skomunikować aż do przekroczenia limitu czasowego.

 

  

Jakie są objawy usterki?

 

Wśród najczęstszych objawów wskazujących na usterkę układu U3101 audio w iPhone 7 należą:

–  tryb głośnomówiący jest nieaktywny

–  Siri nie słyszy poleceń użytkownika

– nie słychać dźwięku podczas połączeń głosowych

– rozmówca nas nie słyszy albo dźwięk wydaje się zniekształcony

– notatki głosowe są zniekształcone

– długi czas uruchamiania telefonu

– iTunes wykrywa telefon, ale ekran pozostaje zablokowany na logo Apple.

– przycisk Home Button wibruje podczas naciskania, lecz  wyświetlacz pozostaje zablokowany

– znaczne opóźnienie w działaniu ekranu dotykowego po wprowadzeniu kodu do ekranu

Jak rozwiązać problem?

 

 

Po pierwsze – nie ma co się martwić. Usterka U3101 audio w iPhone 7  jest stosunkowo częstym problemem.

W przypadku wystąpienia usterki, najlepiej skorzystać z usług doświadczonego serwisu pogwarancyjnego, jakim jest AppleHome.

W naszym serwisie problem natychmiast zostanie rozwiązany, Twój iPhone 7 wróci do pełnej sprawności,  a Tobie nie pozostanie nic innego, niż cieszyć się sprawnym telefonem.

Urządzenie można dostarczyć w Warszawie do naszego salonu lub też skorzystać z bezpłatnego kuriera.

Czas operacji uwarunkowany jest od aktualnej kolejki napraw, zazwyczaj jest to wykonane tego samego dnia roboczego lub dzień następny.

Tagi:  iPhone 7, U3101,  dźwięk, naprawa, serwis

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.