Skip to main content

Jaki iPhone jest najlepszy dla Ciebie:  iPhone XS, XS Max, XR, X,  8, czy 8 Plus?
Którego iPhone wybrać?

Który model iPhone wybrać?

Wybór najlepszego modelu wymarzonego smartfona iPhone, wśród mnogości oferowanych wersji, może sprawiać trudność. Aby ułatwić wybór telefonu najlepiej dostosowanego do potrzeb, prezentujemy zestawienie wybranych modeli iPhone’ów o różnorakiej specyfikacji, począwszy od najnowszego XS do nieco starszego, ale również wyróżniającego się wydajnością oraz jakością iPhone 8.

Dla wielu wydatek paru tysięcy złotych na telefon musi być przemyślaną decyzją, dlatego warto zwrócić uwagę na różnice między modelami, by dokonać najlepszego wyboru, dostosowanego do indywidualnych oczekiwań.

Jako że odpowiedź na pytanie nie jest łatwa, pozwalamy sobie na krótką prezentację wybranych modeli, licząc, że pomoże ona podjąć właściwą decyzję.

 

iPhone XS – czy warto kupić?

iPhone XS jest flagowym telefonem Apple’a, znakomicie wykonanym, zapewniającym nie tylko wysoki komfort użytkowania, ale również solidność.

iPhone XS posiada  świetne aparaty do robienie zdjęć.  Prócz tego posiada  skaner twarzy 3D,  wyróżniający telefon na tle konkurencji, próbującej z mizernym skutkiem skopiować zastosowane rozwiązanie.

Najważniejsze parametry iPhone XS

Wyświetlacz: 5,8 cali

Wyświetlacz: 2436×1125 px

Procesor główny: A12 Bionic

Pamięć masowa: 64 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 4 GB

 

iPhone XS Max – czy warto kupić?

iPhone XS Max stanowi powiększoną wersję iPhone XS, dysponującą wyświetlaczem o przekątnej 6,5 cali.

Wielkość wyświetlacza sprawia, że mamy do czynienia z bardziej komfortowym oglądaniem filmów, graniem, lecz z drugiej strony należy się liczyć, że telefon może okazać się trudniejszy w obsłudze jedną dłonią.

Mając na uwadze zastosowane komponenty, są one analogiczne do iPhone XS, z oczywistym wyłączeniem akumulatora, który jest pojemniejszy.

Najważniejsze parametry iPhone XS Max

Wyświetlacz: 5,8 cali

Wyświetlacz: 2436×1125 px

Procesor główny: A12 Bionic

Pamięć masowa: 64 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 4 GB

 

iPhone XR – czy warto kupić?

Apple iPhone XR stanowi tańszą wersją iPhone XS – tańszą, ale nie gorszą.

 Oba telefony wykorzystują te same procesory, przez co należy spodziewać się wysokiego komfortu pracy.

Tym, co wyróżnia iPhone XR, jest fakt wykonania ramek z aluminium zamiast stali, jak również obniżona wodoszczelność telefonu. Co więcej, wyświetlacz telefonu  nie jest wykonany w technologii OLED, lecz IPS LCD, przez co charakteryzuje się niższą rozdzielczością – nie będziemy mogli oglądać filmów w jakości Full HD.  W odróżnieniu od standardowej wersji iPhone’a XS, przekątna ekranu jest większa (6,1 cala zamiast 5,8). Smartfon ma mniejszą pamięć RAM oraz jeden aparat tylny.

Najważniejsze parametry iPhone XR

Wyświetlacz: 6,1 cali

Wyświetlacz: 1792×828 px

Procesor główny: A12 Bionic

Pamięć masowa: 64 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 3 GB

 

Apple iPhone X – Czy warto kupić?

Apple iPhone X stanowił przełomowy krok na rynku smartfonów w 2017 roku i do teraz postaje jedną z najbardziej udanych w historii giganta z Cupertino.

iPhone X charakteryzuje się wysokiej klasy  wyświetlaczem OLED oraz  6-rdzeniowym procesorem A11 Bionic, który znakomicie radzi sobie z różnorakimi aplikacjami. Co więcej, iPhone X już posiada znaną w późniejszych modelach telefonu funkcję rozpoznawania twarzy.

Najważniejsze parametry iPhone X

Wyświetlacz: 5,8 cali

Wyświetlacz: 2436×1125 px

Procesor główny: X11 Bionic

Pamięć masowa: 64 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 8 GB

 

Apple iPhone 8 – czy warto kupić?

iPhone 8 stanowi interesujący model smartfona dla osób pragnących korzystać z możliwości oferowanych przez iPhone’a, jednocześnie nie nadwyrężając budżetu.

Za sprawą iPhone’a 8 możemy nagrywać filmy w jakości 4K, zaś telefon ma nowoczesną funkcję bezprzewodowego ładowania baterii, co stanowi istotny atut dla osób zorientowanych na komfort użytkowania.

 Warto pamiętać, że telefon nie posiada niektórych zaawansowanych funkcji znanych z nowszych generacji, takich jak np. skaner twarzy lub wyświetlacza wyświetlacz AMOLED.

Najważniejsze parametry iPhone 8

Wyświetlacz: 4,7 cale/cali

Wyświetlacz: 750 x 1334 px

Procesor główny: Apple X11 Bionic

Pamięć masowa: 64 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 2 GB

 

Apple iPhone 8 Plus – czy warto wybrać?

Apple iPhone 8 Plus stanowi większy model iPhone 8, charakteryzujący się 5,5calowym wyświetlaczem pracującym w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli oraz pracującym na bazie  6-rdzeniowego procesora Apple X11 Bionic.

Telefon jawi się jako interesująca propozycja dla osób, która lubią oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, jednocześnie pragnąc zaoszczędzić jak najwięcej środków przy zakupie smartfonu.

Najważniejsze parametry iPhone 8 Plus

Wyświetlacz: 5,5 cali

Wyświetlacz: 1080 x 1920 px

Procesor główny: Apple A11

Pamięć masowa: 64 GB/256 GB

Aparat (tył): 12 Mpx

Pamięć RAM: 3 GB

 

 

Który iPhone jest dla mnie najlepszy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na postawione pytanie. Odpowiedź zależy od osobistych preferencji, wynikających ze sposobu użytkowania telefonu, jak również posiadanego budżetu.

Jeśli oszczędność jest dla nas priorytetem, można rozważyć zakup iPhone 8 Plus, zapewniającym prestiż posiadania iPhone’a przy najniższym nakładzie środków. Możemy też rozważyć zakup używanego iPnone’a.

Jeśli pragniemy dobrego stosunku między ceną a jakością, można śmiało sięgnąć po iPhone X, który niewiele się różni od najnowszych smartfonów ze stajni Apple’a, a pozwala zaoszczędzić kilkaset złotych.

Dla tych, dla których jakość jest priorytetem, pozostaje wybór iPhone’a XS.

Tak jak widać, jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

 

Jeśli mimo wszystko się wahasz, odwiedź jeden z oddziałów AppleHome – serwis iPhone na Ursynowie lub serwis iPhone na Woli. Jako pasjonaci chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci podjąć możliwie najlepszą decyzję.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.