Skip to main content

Użytkownicy różnych modeli iPhone’a skarżą się na żółknący ekran swoich telefonów. Najczęściej ten problem pojawia się w modelach iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro. Co więcej, nie pomaga nawet wyłączenie trybu Night Shift, którego nadrzędnym zadaniem jest redukcja niebieskiego światła. Na wielu forach użytkownicy iPhone skarżą się na żółty ekran swoich iPhone, a spora część komentarzy dotyczy tematu kontroli jakości. Czy zatem problem żółknącego ekranu można nazwać ogólnym problemem w smartfonach od Apple?

 

Ekran w iPhone żółknie – co się dzieje?

Użytkownicy zwrócili uwagę na fakt, iż nie każdy ekran będzie miał takie same kolory. Czy jest to celowe działanie firmy Apple? Czy może jednak konsekwencja wyboru ilości produkowanych iPhone zamiast poświecenia większej uwagi nad kontrolą ich jakości. Nie sposób ustalić jednak jak dużo telefonów iPhone dotkniętych jest tym problemem, gdyż mogą być to pojedyncze przypadki ale też setki urządzeń, których użytkownicy po prostu tego nie dostrzegają.

 

Żółta poświata i żółte plamy na ekranie iPhona – co robić?

Kolejny żółty problem, mianowicie żółte poświaty lub też żółte plamki znajdujące się na rogach lub bokach ekranu iPhone mogą być spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi wyświetlaczy albo wadą fabryczną spowodowaną według przypuszczeń użytkowników forum internetowych czyli jak wyżej konsekwencją wyboru ilości produkowanych iPhone zamiast poświecenia większej uwagi nad kontrolą ich jakości.

Żółte plamy na ekranie iPhone mogą również być spowodowane samym klejem OCA używanym do sklejania LCD. W trakcie wzrostu temperatury klej może zrobić się płynny i gromadzić się w ramkach iPhone. Co może spowodować pojawieniem się również żółtych plam na ekranie iPhone.

 

Naprawa żółtego ekranu iPhone – gdzie w Warszawie?

Bez względu na wszystko warto poszukać wsparcia takiego jak nasz serwis AppleHome, który dokładnie przyjrzy się waszemu smartfonowi. Łatwo znajdziecie nas w wyszukiwarce Google wpisując frazę serwis Apple Warszawa.

Nasz Serwis Apple Warszawa prowadzi indywidualną weryfikację każdego przypadku pożółkniętego ekranu w iPhone. Pomaga to w odnalezieniu prawdziwej przyczyny usterki iPhone.

Niestety bez wglądu we wnętrze iPhone nie da się ustalić przyczyny usterek. Aby dowiedzieć się więcej skontaktuj się z jednym z naszych serwisów serwis Apple Ursynów lub serwis Apple Wola. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie. Bezpłatna diagnoza twojego iPhone odbywa się u nas w serwisie Apple Warszawa. Podczas bezpłatnej diagnozy twój iPhone zostanie przebadany a w przypadku problemu żółtego ekranu iPhone zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie – w razie czego nawet wymieniając ekran Twojego iPhona – gdyż serwis producenta może nie uznać reklamacji związanej z pożółknięciem ekranu iPhone.

Dlaczego? Problem żółtego ekranu czy żółtych plam na ekranie iPhone to mechaniczne odkształcenia panelu LCD. Naciskając na matrycę dochodzi do jej naprężenia, a to powoduje zmianę koloru wyświetlacza. Może to naruszyć strukturę nawet niewielkiego fragmentu LCD. To z kolei może być uważane za uszkodzenie mechaniczne.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.