Skip to main content

iPhone 12 bardzo szybko stał się najlepiej sprzedającym się telefonem od 7 lat! W ciągu pierwszych 7 miesięcy od premiery model ten został sprzedany w ponad 100 milionach egzemplarzy. Czy model ten rzeczywiście zasłużył na takie zainteresowanie konsumentów?

Fenomen popularności iPhone’a 12

Model iPhone 12 cieszy się ogromną popularnością wśród kupujących, choć zdaniem wielu ekspertów nie do końca ma to swoje uzasadnienie w parametrach telefonu. Na wysoką sprzedaż wpływają przede wszystkim działania marketingowe Apple. Produkty marki pożądane są zarówno przez młodszych oraz przez starszych użytkowników. Z punktu widzenia klienta, dołącza on przecież do elitarnego klubu posiadaczy urządzeń Apple. Właśnie w ten sposób kreowany jest wizerunek firmy, która na masową skalę sprzedaje między innymi iPhone’a 12. Mimo całej swojej popularności, model ten nie jest pozbawiony wad. Wpływają one między innymi na problemy z eksploatacją urządzenia czy występowanie powtarzających się usterek w tym modelu.

Jakie usterki zgłaszają klienci iPhone’a 12?

Jedną z usterek często zgłaszanych przez posiadaczy iPhone’a jest zieleniejący ekran. Ten komponent telefonu zmienia swój kolor przede wszystkim w trakcie korzystania ze stron o ciemnym tle. Kolejne problemy mogą wiązać się ze słabo reagującym ekranem dotykowym, przez co liczni klienci zwracali uwagę na trudności z odblokowywaniem telefonu. Wyświetlacz wydaje się jednym z najsłabszych podzespołów tego modelu, ponieważ bardzo łatwo ulega on zarysowaniu, podobnie zresztą jak obudowa telefonu. Użytkownicy mogą narzekać również na zawieszające się oprogramowanie iPhone’a 12. Usterki te można jednak wyeliminować i w tym celu warto skorzystać z usług naszego serwisu iPhone’ów na Ursynowie w Warszawie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.