Skip to main content

Apple w końcu ogłosiło swoje pierwsze wydarzenie w tym roku! Będzie ono w pełni wirtualne i odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 10 PT (Pacific Time), czyli 19:00 czasu polskiego. Podczas tego wydarzenia prawdopodobnie ogłoszone zostaną modele iPad Pro, czy też nowe urządzenie AirTags. Pierwszy raz o tym wydarzeniu usłyszeliśmy za pośrednictwem Siri. 

Szczegóły kwietniowej imprezy Apple

Po zorganizowaniu trzech specjalnych wydarzeń w ciągu trzech kolejnych miesięcy ostatniej jesieni (wrzesień, październik, listopad), kwietniowe wydarzenie będzie oznaczać pierwsze wydarzenie Apple w 2021 roku. Wydarzenie to, w celu zachowania reżimów sanitarnych, ponownie odbędzie się w formie zdalnej. Kontynuuje to trend Apple związany z wiosennymi wydarzeniami. W 2019 roku firma Apple zorganizowała wydarzenie w Steve Jobs Theater, aby zaprezentować nam nowe inicjatywy usługowe, tj. Apple Card, Apple Arcade i Apple TV+. W zeszłym roku firma nie zorganizowała marcowego wydarzenia z powodu pandemii, lecz ogłosiła swojego nowego iPad Pro, Magic Keyboard i MacBook Air za pośrednictwem komunikatów prasowych (podobnie przy premierze iPhone SE 2). Wydarzenie Apple będzie transmitowane na żywo poprzez witrynę Apple, Apple TV oraz na YouTube. Więcej szczegółów oraz instrukcje jak obejrzeć wydarzenie dostaniemy prawdopodobnie na chwilę przed 20 kwietnia. Serwis MacBook Warszawa

Czego spodziewać na wydarzeniu ?

Istnieje wiele podejrzeń na temat tego, co Apple może nam zaprezentować w tym roku. Przede wszystkim spodziewamy się, że firma zaktualizuje swoją linie iPad Pro, wprowadzając technologię mini-LED do 12,9 calowego modelu oraz nowe procesory do obu modelu. Dodatkowo wiemy, że Apple pracuje również nad nowymi słuchawkami – AirPods 3 oraz AirPods Pro 2. Krążą plotki również o aktualizacji Apple TV, lecz nie jest jasne, czy odbędzie się to na kwietniowym wydarzeniu. Apple przechodzi również proces przechodzenia na procesory Apple Silicon, w pełniej linii komputerów Mac. Podczas gdy nowe 14 oraz 16-calowe modele MacBook Pro planowane są dopiero na drugą część tego roku, tak nowy iMac może już zostać zaprezentowany podczas tego wydarzenia. Wreszcie, kwietniowy event może być dobrą okazją do zaprezentowania długo oczekiwanych Apple AirTags. Prace nad lokalizatorami zostały już ogłoszone dwa lata temu i uważa się, że ich premiera planowana jest właśnie na wiosnę tego roku. 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.