Skip to main content

Telefony Apple starszych generacji to urządzenia, które cały czas cieszą się sporą popularnością. Po kilku latach użytkowania zauważalny jest jednak ich spadek wydajności. Taki stan rzeczy jest spowodowany zmniejszającą się pojemnością akumulatora.

Czy wymiana baterii w starszych modelach iPhone jest opłacalna?

Kilka lat temu firma Apple przyznała, że wraz z nowymi aktualizacjami były wprowadzane pewne poprawki, które zmniejszały wydajność starszych modeli telefonów. Amerykański gigant tłumaczył takie postępowanie chęcią zapewnienia jak najlepszej płynności działania w przypadku telefonów z mocno zużytymi akumulatorami. Sytuacja ta pokazuje, że dobra kondycja baterii ma znaczący wpływ na wydajną pracę urządzenia. Wymiana baterii w iPhonie 6 oraz pozostałych modelach z tej serii może sprawić, że funkcjonowanie danego urządzenia znacząco się poprawi. Wymagające procesy nie będą ograniczane przez mało wydajne ogniwo, a praca telefonu będzie zdecydowanie bardziej płynna. Zmniejszająca się pojemność akumulatora to proces całkowicie naturalny, który dotyka także użytkowników nowszych generacji produktów firmy Apple. Wymiana w baterii w iPhonie 7 może zdecydowanie wydłużyć użyteczność telefonu, ponieważ znajdujące się w nim podzespoły wciąż uchodzą za układy całkiem wydajne, a w połączeniu ze świeżym ogniwem pozwolą cieszyć się swoim użytkownikom płynnym działaniem jeszcze przez kilka lat. Usługa wymiany baterii w naszym serwisie zajmuje tylko 20 minut, a po tym czasie można znów cieszyć się poprawą wydajności swojego smartfona.

O czym warto pamiętać?

Wymiana baterii w telefonie takim jak iPhone 6 nie sprawi, że urządzenie będzie w stanie konkurować z najnowszymi modelami. Jeżeli jednak zależy nam po prostu na poprawie czasu działania na jednym ładowaniu oraz wydajności podczas codziennego użytkowania, to decyzja o wymianie ogniwa będzie jak najbardziej trafna. Warto jednak zlecić wykonanie usługi w profesjonalnym serwisie, który korzysta ze sprawdzonych komponentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że korzystanie z telefonu jest w pełni bezpieczne. Niektóre tanie zamienniki nie są w stanie zagwarantować odpowiedniej jakości, przez co nawet po wymianie baterii na nową nie odczujemy satysfakcjonującej poprawy. Dlatego warto sprawdzić ofertę naszego pogwarancyjnego serwisu Apple w Warszawie na Ursynowie – masz pewność użycia oryginalnych zamienników i fachowej realizacji usługi.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.