Nowe produkty w ofercie Apple

Nowe produkty w ofercie Apple

Nowe produkty w ofercie Apple:  iPad, iMac, AirPods

W tym roku mamy do czynienia z kolejnymi odsłonami dobrze już znanych produktów Apple’a, a mianowicie odświeżonymi wersjami iPad’a, iMac’a oraz AirPods.

Warto już teraz przyjrzeć się produktom z bliska, zanim zagoszczą w naszych domach.

iPad

Najnowsza generacja iPad’a dostępna właśnie na rynkudysponuje dwiema pojemnościami pamięci, a mianowicie 64 GB lub 256 GB. Co do wyglądu urządzenia, zarówno w przypadku iPad Air, jak również standardowego iPad’a mamy do czynienia z przyciskiem Home z Touch ID, gniazdem słuchawkowym oraz złączem  Lightning. Mówiąc o różnicach, warto wspomnieć, że nowy iPad Air posiada dwa głośniki na dole, podczas gdy iPad Pro ma ich aż cztery.

Oba iPady wyposażone są w wyświetlacz Retina o rozdzielczości 2224 × 1668 pikseli, True Tone oraz obsługę szerokiej przestrzeni kolorów P3. iPad Air ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, zaś iPad Pro charakteryzuje się częstotliwością odświeżania do 120 Hz.

Co do wnętrza, a mianowicie procesora, iPad Air wyposażony jest w układ Bionic Apple A12, zaś w  iPadzie Pro mamy układ A10X Fusion.

Nowy iPad Air wyposażony jest w tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli, zaś z 12-megapikselową matrycą mamy do czynienia iPadzie Pro. W tylnej kamerze nowego iPada Air nie mamy tego, co jest w droższym produkcie, czyli  lampy błyskowej LED, optycznej stabilizacji obrazu i funkcji Focus Pixels. Przednie kamery to znane już HD FaceTime z 7-megapikselowymi czujnikami z Live Photos, Retina Flash.

Oba modele są kompatybilne z Apple Pencil pierwszej generacji, jak również 10,5-calową klawiaturą Smart.

Mając na uwadze czas użytkowania, oba iPady wytrzymują do 10 godzin pracy na jednym cyklu ładowania.

AirPods2

Nowa generacja słuchawek dobrze znanych użytkownikom firmy Apple wyposażona jest w układ scalony H1, umożliwiający zarówno korzystanie z zestawu głośnomówiącego „Hey Siri”, jak również wydłużenie czasu rozmów o  ponad połowę w stosunku do poprzedniej generacji AirPods.

Zastosowany układ scalony ma umożliwić zdecydowanie szybszą komunikację między urządzeniami Apple’a – nawet dwukrotnie szybciej aniżeli to miało miejsce do tej pory.  Co więcej, wspomniany już dostęp do Siri, umożliwi użytkownikom AirPods za pomocą komend głosowych zmianę muzyki, nawiązywanie rozmów telefonicznych czy też regulować głośność.

Najnowsze AirPods umożliwią do 3 godzin rozmów na jednym cyklu ładowania, co stanowi postęp o godzinę w porównaniu do poprzedniej generacji produktu. Co tyczy słuchania muzyki, możliwe ma być do 5 godzin słuchania na jednym ładowaniu.

AirPods będą miały taki sam wygląd, jak poprzednia generacja i będą dostępne w białym kolorze.

iMac

Kolejna generacja iMac może zapierać dech w piersiach. W porównaniu z poprzednią, najnowszy iMac wyposażony w procesory Intela 8. lub 9. generacji mogą szczycić się nawet dwukrotnie większą wydajnością.

W przypadku wyboru modelu z 21,5-calowym ekranem (Retina 4K) mamy do wyboru między czterordzeniowym lub sześciordzeniowym procesorem Intela 8. Generacji (3,2 GHz z Turbo Boost do 4,6 GHz w najmocniejszej wersji).

W przypadku wyboru 27-calowego iMaca (ekran Retina 5K) mamy procesor Intela 9. generacji wyposażone w sześć rdzeni lub osiem rdzeni (8-rdzeniowy procesor 3,6 GH i9 z Turbo Boost aż do 5,0 GHz!).

Zarówno w przypadku mniejszego jak również większego iMac’a mamy do czynienia z tym samym procesorem graficznym, a mianowicie Radeon Pro Vega: Vega 20 dla modeli 21,5 cala oraz Vega 48 dla modeli 27-calowych.

21,5-calowy iMac 4K, ma możliwą opcję rozbudowy pamięci RAM do 32 GB i dysku wewnętrznego SSD do 1 TB, zaś jego silniejszy odpowiednik, czyli 27-calowy iMac oferuje do 64 GB szybszej pamięci DDR4 2666 MHz i do 2 TB pamięci SSD.

Wyjścia zewnętrzne pozostają takie same, jak poprzednio, tzn.  mamy dwa porty Thunderbolt 3, cztery porty USB 3, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe oraz Gigabit Ethernet.

***

Niezależnie, czy planujemy zakup najnowszych produktów, czy też zadowalamy się naszymi dotychczasowymi urządzeniami, w przypadku jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu z serwisem pogwarancyjnym AppleHome, który oferuje kompleksową naprawę produktów Apple.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.