Skip to main content

Czy iPhone 13 Pro będzie grubszy od iPhone 12 Pro? Nowości.

Ostatnio doszły nas słuchy, że iPhone 13 będzie grubszy od iPhone 12 Pro i co najważniejsze dla wielu fanów tej marki zmieni się też wygląd tylnej kamery.

Wszystkie cztery modele iPhone 13 będą miały grubość 7,57 mm, co oznacza, że będą grubsze o 0,17 mm w porównaniu z iPhonem 12. Różnica ta będzie niewielka i raczej nieodczuwalna ale bystre oko fanów firmy Apple na pewno to dostrzeże. Nie ujdzie również waszej uwadze wygląd tylnej kamery, która będzie wystawała znaczenie bardziej z obudowy niż do tej pory w iPhone 12. Zwłaszcza w modelach 13 Pro i 13 Pro Max wystająca kamera będzie rzucała się w oczy. Z naszych informacji wynika, że w iPhone 13 i 13 mini kamera będzie wystawała na 2,51 mm, a w modelach Pro na aż 3,65 mm, podczas gdy w zeszłorocznych iPhonach z serii 12 grubość powierzchni kamery miała grubość 1,5 mm – 1,7 mm. To jedynie kilka milimetrów ale fani marki nie przejdą obojętnie obok tej zmiany. Całość będzie wyglądała bardzo podobnie do kamery w nowych iPadach Pro. Jako smaczek na który czekają wszyscy fani to ekran 120 Hz który pojawił się już jakiś czas temu w iPadach, z pewnością będzie to duża zmiana, kwestią Apple jest jak urządzenie poradzi sobie ze zużyciem baterii, w urządzeniach iPada baterie są o znacznie większej pojemności, iPhone ma mocno ograniczone możliwości ze względu na gabaryty.

Co wy o tym sądzicie? Będzie to kolejny sukces firmy Apple? Nasz serwis Apple Warszawa czeka aby przyjrzeć się bliżej jakie będą nowości w iPhone 13.

 

 

 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.