Skip to main content

W jaki sposób poradzić sobie z brakiem miejsca w pamięci iPhone? Ten sam problem dotyczy również użytkowników MacBook, iPad, iMac.

Nie zwlekajcie – monitorujcie pamięć swojego iPhone, gdyż przepełniona pamięć iPhona może doprowadzić nawet do utraty wszystkich danych! Oczywiście serwis Apple Ursynów Warszawa spieszy z pomocą. Naprawa iPhone będzie jednak wiązała się z koniecznością pozostawienia Waszych iPhone, MacBook, iPad, iMac w serwis Apple Warszawa co wiąże się z czasowym rozstaniem się ze swym urządzeniem.

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek, które pozwolą odzyskać cenną przestrzeń Waszych urządzeńiPhone,  bez konieczności korzystania z serwis Apple.

iPhone są cennym narzędziem, służą do pracy i rozrywki, zastępują nam kamery, aparaty, kalendarze, konsole do gier, odtwarzacze muzyczne, orazwiele innych urządzeń. To wymaga odpowiednio pojemnego miejsca na dane.

Jak pozbyć się zatem tych nieistotnych aplikacji i danych, zwalniając tym samym nawet kilka gigabajtów przestrzeni?

1.    Usuń aplikacje w iPhone, z których nie korzystasz

Pierwszym i najważniejszym, krokiem przy zwalnianiu pamięci jest sprawdzenie, ile mamy wolnego miejsca w iPhone.

W tym celu wejdź kolejno w Ustawienia > Ogólne > Dysk i użycie iCloud.

W sekcji Dysk znajdziesz szczegółowy podział na używane i dostępne miejsce na dane.

Kliknij w Zarządzaj dyskiem, by przejść do szczegółowej listy, która prezentuje w kolejności od najcięższych do najlżejszych wszystkich aplikacji w iPhone.

Jeżeli dostrzeżesz w Twoim iPhone aplikację, która zajmuje dużo miejsca, a z której nie korzystasz na co dzień, po prostu ją usuń.

To z pewnością pozwoli na zwolnienie miejsca na dysku.

  1. Skorzystaj z iCloud

Jeżeli nie chcesz usuwać jakichkolwiek aplikacji, dobrym rozwiązaniem będzie przesłanie jak największej ilości danych do chmury.

Plan podstawowy iCloud zakłada aż 5 GB przestrzeni w chmurze za darmo– wystarczająco dla kilkuset zdjęć z rolki z aparatu.

Jeżeli potrzebujesz więcej – są plany miesięczne! Za jedyne 3,99 zł miesięczniemożesz uzyskać dodatkowo 50 GB, zaś za 11,99 zł miesięcznie200 GBdodatkowe miejsca. 

3.    Ostateczność – kopia zapasowa iPhone

Jeśli Wasz iPhone oferuje niewiele miejsca na dane, powyższe zabiegi mogą okazać się niewystarczające. Co wtedy?

Tutaj z pomocą przychodzi samo Apple. Na początek należy wykonać kopię zapasowąpoprzez iTunes lub iCloud, co pozwoli na zachowanie, a następnie przywrócenie aplikacji i ustawień. Kolejnym krokiem będzie zresetowanie iPhone.

Udajemy się do sekcji Ogólne, z której poziomu wybieramy opcję Wymaż iPhone. Po zakończeniu procesu przywracania ustawień fabrycznych wystarczy już tylko zalogować się na swoje konto własnym Apple ID, po czym system automatycznie pobierze potrzebne mu dane.

Jeśli to nie pomoże – skontaktuj się z serwis Apple Ursynów Warszawa www.applehome.pl

Serwis Apple Ursynów Warszawa zadba również o stan i wygląd Waszych iPhone oferując szybko i tanio wymiana baterii iPhone, wymiana szybki iPhone czy też wymiana wyświetlacza iPhone i wiele innych.

Chcesz sprawdzić koszt naprawy Twojego urządzenia skontaktuj się z serwis iPhone Warszawa, serwis MacBook Warszawa.

 

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.