Przegląd nowości w iOS 14 developer beta 3

iOS 14

Przegląd nowości w iOS 14 developer beta 3

Apple kilka dni temu wypuściło najnowszą wersję systemu iOS 14 beta 3. Jest ona dostępna dla wszystkich zainteresowanych testerów. Jakie zatem zmiany i ulepszenia obejmuje?

Wersja do testów

Tym razem, koncern udostępnił system iOS 14 beta 3 dla wszystkich użytkowników, którzy zgłosili chęć przetestowania ulepszonej wersji oprogramowania. Proces instalacji wygląda tak samo, jak w przypadku wersji stabilnej – po wejściu w ustawienia, należy sprawdzić dostępność aktualizacji, a następnie ją pobrać. Osoby, które chcą dołączyć do testerów, powinny wejść na stronę Apple Beta Software Program i postępować zgodnie z instrukcją.

Najnowszy system zawiera głównie poprawki wprowadzone przez serwis Apple do zgłaszanych bugów oraz błędów. Rozwiązany został m.in. błąd związany z nieprawidłowym określaniem ilości wolnego miejsca na dysku telefonu. Zwiększona została także ogólna stabilność oprogramowania.

Nowości

Co ciekawe, najbardziej kontrowersyjną zmianą okazał się w tym przypadku nowy design ikonki Muzyki, która w aktualnej wersji systemu iOS przedstawia białą nutkę na czerwonym tle. Tym samym Apple dopasowało wygląd tego skrótu do pozostałych, widocznych w pasku najczęściej wybieranych aplikacji. Jednak wielu użytkownikom nie spodobało się odejście od wcześniejszego wyglądu – gradientowej nutki na białym tle.

Ponadto, dodany został widget zegara, dzięki czemu użytkownicy będą mogli łatwiej odczytać godzinę, która stała się czytelniejsza i lepiej widoczna. Apple dodało także opcję dzielenia się utworami z Muzyki bezpośrednio poprzez relację na Snapchacie. Tymczasowo została natomiast dezaktywowana funkcja 3D Touch. Pomocne może być także okienko z informacjami na temat nowości i z konkretnymi poradami dotyczącymi użytkowania poszczególnych aplikacji. Będzie to przydatne zwłaszcza dla osób, które nie śledziły wcześniejszych wersji testowych.

Jesienią ma ukazać się ostateczna wersja systemu iOS 14. W każdej chwili można jednak zgłaszać się do testowania wersji beta, pamiętając o tym, że w niektórych obszarach może być ona niedopracowana. Ze względu na ryzyko występowania błędów nie zaleca się więc instalowania jej na głównym urządzeniu.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.