Apple kilka dni temu wypuściło najnowszą wersję systemu iOS 14 beta 3. Jest ona dostępna dla wszystkich zainteresowanych testerów. Jakie zatem zmiany i ulepszenia obejmuje?
Wersja do testów
Tym razem, koncern udostępnił system iOS 14 beta 3 dla wszystkich użytkowników, którzy zgłosili chęć przetestowania ulepszonej wersji oprogramowania. Proces instalacji wygląda tak samo, jak w przypadku wersji stabilnej – po wejściu w ustawienia, należy sprawdzić dostępność aktualizacji, a następnie ją pobrać. Osoby, które chcą dołączyć do testerów, powinny wejść na stronę Apple Beta Software Program i postępować zgodnie z instrukcją.
Najnowszy system zawiera głównie poprawki wprowadzone przez serwis Apple do zgłaszanych bugów oraz błędów. Rozwiązany został m.in. błąd związany z nieprawidłowym określaniem ilości wolnego miejsca na dysku telefonu. Zwiększona została także ogólna stabilność oprogramowania.
Nowości
Co ciekawe, najbardziej kontrowersyjną zmianą okazał się w tym przypadku nowy design ikonki Muzyki, która w aktualnej wersji systemu iOS przedstawia białą nutkę na czerwonym tle. Tym samym Apple dopasowało wygląd tego skrótu do pozostałych, widocznych w pasku najczęściej wybieranych aplikacji. Jednak wielu użytkownikom nie spodobało się odejście od wcześniejszego wyglądu – gradientowej nutki na białym tle.
Ponadto, dodany został widget zegara, dzięki czemu użytkownicy będą mogli łatwiej odczytać godzinę, która stała się czytelniejsza i lepiej widoczna. Apple dodało także opcję dzielenia się utworami z Muzyki bezpośrednio poprzez relację na Snapchacie. Tymczasowo została natomiast dezaktywowana funkcja 3D Touch. Pomocne może być także okienko z informacjami na temat nowości i z konkretnymi poradami dotyczącymi użytkowania poszczególnych aplikacji. Będzie to przydatne zwłaszcza dla osób, które nie śledziły wcześniejszych wersji testowych.
Jesienią ma ukazać się ostateczna wersja systemu iOS 14. W każdej chwili można jednak zgłaszać się do testowania wersji beta, pamiętając o tym, że w niektórych obszarach może być ona niedopracowana. Ze względu na ryzyko występowania błędów nie zaleca się więc instalowania jej na głównym urządzeniu.