Skip to main content

Funkcję True Tone  wprowadzono z iPhone 8 i jest dostępna w każdym kolejnym modelu iPhone’a. Funkcja ta dopasowuje temperaturę barw wyświetlanego obrazu do oświetlenia otoczenia, w którym znajduje się użytkownik danego sprzętu. Dzięki funkcji True Tone wyświetlany obraz jest bardziej naturalny, a tym samym mniej męczy oczy podczas użytkowania sprzętu w półmroku. Wyłączyć i włączyć tę funkcję można w każdej chwili w Centrum Sterowania, klikając w ikonę True Tone.

Wymiana wyświetlacza w iPhone a True Tone

Gdy w urządzeniu został wymieniony wyświetlacz na zamiennik lub też oryginalny, ale nie został on odpowiednio zaprogramowany – funkcja True Tone prawdopodobnie ulegnie dezaktywacji. Dlatego wymiana wyświetlacza w iPhone samodzielnie jest dosyć ryzykowna. Możliwe, że po takiej wymianie nie będzie działać funkcja True Tone w iPhone. Powodem jest to, że w modelach iPhone 7 i nowszych ( w tym iPhone 8/X/XS/XR/11Pro/11Pro Max/XS Max/12/12 Pro/12 Mini/12 Pro Max i nowsze) konieczna jest kalibracja i ponowne zaprogramowanie, gdyż niestety funkcje te podczas wymiany wyświetlacza są dezaktywowane. W serwisie ApleHome Warszawa uaktywnisz funkcję True Tone.

Naprawa True Tone po wymianie wyświetlacza – kalibracja

Naprawa True Tone po wymianie ekranu w telefonie, w którym po wymianie wyświetlacza przestał działać True Tone w serwisie AppleHome specjalizującym się w wymianie wyświetlacza iPhone będzie przyjemnością i szybko pozbędziesz się kłopotów z tym związanych.

Jako nasz klient nie musisz obawiać się o prawidłową wymianę, gdyż zawsze programujemy i kalibrujemy czujniki.

Jak działa Apple True Tone?

Funkcja True Tone w iPhonie to technologia opracowana przez Apple, która dostosowuje automatycznie ekran urządzenia do warunków oświetleniowych w otoczeniu. Jej celem jest zapewnienie bardziej naturalnych kolorów i wygodniejszego oglądania treści na ekranie.

True Tone działa przy użyciu sensorów wbudowanych w iPhone, które mierzą temperaturę barwową otoczenia. Na podstawie tych pomiarów i zaawansowanych algorytmów, iPhone dostosowuje balans bieli i intensywność ekranu, aby zreplikować kolory, jakie widziałbyś w rzeczywistości.

Na przykład, jeśli znajdujesz się w pomieszczeniu o ciepłym oświetleniu żarówkowym, True Tone w iPhone dostosuje ekran, aby był bardziej ciepły, odpowiadając na naturalne odcienie barw w pomieszczeniu. Jeśli jednak jesteś na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym, True Tone dostosuje ekran, aby był bardziej chłodny, w celu zapewnienia lepszej czytelności i redukcji niebieskiego światła.

Działanie funkcji True Tone jest automatyczne i nie wymaga ingerencji użytkownika. Jeśli jednak preferujesz stałe ustawienia ekranu, możesz wyłączyć True Tone w ustawieniach swojego iPhone’a.

Dlaczego True Tone przestaje działać ?

Kiedy w urządzeniu został wymieniony wyświetlacz na nieoryginalny lub nawet na oryginalny, ale nie został on odpowiednio zaprogramowany i skalibrowany, funkcja True Tone ulega dezaktywacji.

Firma Apple niestety utrudnia życie niezależnym od siebie serwisom usługowym realizującym naprawy urządzeń Apple by zniechęcić w ten sposób użytkowników iPhone do korzystania z innej obsługi serwisowej, niż oferowana przez producenta.
To tzn „zabezpieczenie” pojawiło się wraz z aktualizacją iOS 11.4.1. Każdy, kto wymienił ekran automatycznie traci funkcję True Tone.

Co zrobić by True Tone ponownie działał?

Pierwszą kwestią jest to, że wymieniając wyświetlacz w iPhonie należy korzystać z oryginalnych modułów ekranu z wyświetlaczem LCD/OLED. Oryginalny ekran pozwala iPhone zaprogramować i skalibrować i prawidłowo uruchomić True Tone.

W naszym serwisie AppleHome korzystamy z modułów ekranu z oryginalnym panelem LCD/OLED Super Retina HD Apple. Z nami masz pewność, że po wymianie takiego ekranu, iPhone będzie działał jak fabrycznie nowy telefon bez dezaktywacji TrueTone.

W serwisie iPhone Warszawa AppleHome gwarantujemy również usługę naprawy True Tone bez pierwotnego ekranu. Jeśli w swoim iPhone masz zamiennik i utraciłeś TrueTone, wymień ekran w naszym serwisie iPhone i korzystaj z usługi naprawy TrueTone.

Aby naprawić True Tone telefon musi posiadać ekran z oryginalnym panelem LCD lub OLED, czujnik zbliżeniowy i światła muszą być sprawne i nie mogą być wymienione w przeszłości, kamera przednia i tylna nie mogą być wymienione.

Poznaj koszt naprawy True Tone w Twoim telefonie iPhone – skorzystaj z usług naprawy w serwisie Apple Warszawa!

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.