Skip to main content

Czy Ty również nie możesz już się doczekać premiery nowego iPhone’a 13? Według nieoficjalnych informacji nowy model telefonu od Apple ma mieć swoją premierę jeszcze we wrześniu tego roku, czyli za kilka tygodni. Pasjonaci technologii oraz użytkownicy iPhone’ów znów wstrzymają oddech, by śledzić najnowsze informacje o produkcie, które będą trafiać do mediów masowych. Bez wątpienia będzie to jedno z największych wydarzeń dotyczących elektroniki użytkowej w tym roku.

Czego możemy spodziewać się po nowym modelu iPhone’a 13?

Są już pierwsze potwierdzone informacje, dotyczące konstrukcji nowego telefonu od Apple. W nowym modelu ma zostać wdrożone mniejsze wcięcie w ekranie. Ma ono zostać zmniejszone aż o 8,4 mm, dzięki czemu na ekranie pojawi się znacznie więcej informacji i powiadomień. Jeżeli weźmiemy pod uwagę samą wielkość ekranów i rodzaj matrycy, to nie przewidujemy wiele zmian. Parametry poszczególnych modeli iPhone’a 13 będą bardzo zbliżone do tych, które znane są z „dwunastki”. Największy iPhone 13 Pro Max ma mieć 6,7 cala, a opcja Mini ma mieć ekran o przekątnej 5,4 cala.

Jak zmieni się wydajność telefonu i wytrzymałość baterii?

W nowych iPhone’ach zmianie mają również ulec wydajność telefonów oraz jakość ich baterii. Nowe procesory produkowane będą przez TSMC i będą działać w oparciu o litografię 5 nm. Wpłynie to bezpośrednio na skok wydajności sprzętu oraz jego energooszczędność. To klasyczne działanie dla Apple. Nowe produkty tej marki mają być wydajniejsze od ich poprzedników, które od lat funkcjonują na rynku.

Zmianie ulegnie również bateria w iPhone’ach 13. W nowym modelu będzie ona większa oraz bardziej wydajna. To w połączeniu z nowymi procesorami pozwoli na zwiększenie energooszczędności nawet o 20%, co jest wynikiem godnym podkreślenia. W poszczególnych modelach zastosowana zostanie bateria o różnej pojemności. Dla przykładu, w Mini będzie to 2406 mAh, a w Pro Max aż 4342 mAh, czyli blisko dwa razy więcej.

Kiedy premiera i ile będzie kosztował iPhone 13?

Według nieoficjalnych informacji, debiut Iphone’a 13 ma nastąpić już 14 września. W okolicach 24 września telefony te mają trafić do otwartej sprzedaży w sklepach, jednak nie są to jeszcze potwierdzone informacje. Terminy te są efektem analizy łańcucha dostaw podzespołów oraz zamówień działów produkcyjnych firmy Apple. Ile będą kosztowały nowe telefony? Za podstawową wersję iPhone’a 13 mini trzeba będzie zapłacić około 2700 PLN netto. Klasyczny iPhone 13 to inwestycja powyżej 3050 PLN netto, a iPhone 13 Pro to już koszt ponad 3800 PLN netto. Najdroższy będzie iPhone 13 Pro Max, którego wartość rynkowa to ponad 4200 PLN netto. Ceny te opieramy na kursie dolara z początku sierpnia i są one przeliczone na złotówki. Oczywiście wszystko jeszcze może ulec zmianie, a o wszystkim przekonamy się dopiero wtedy, gdy telefony te trafią do sprzedaży.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.