Skip to main content

Znikające ikony aplikacji w iPhonie – co robić?

Użytkownicy iPhone’ów doskonale wiedzą o tym, że większość aplikacji widoczna jest na ekranie początkowym. Wpływa to na intuicyjność korzystania z telefonu i jest jedną z różnić, którą można zauważyć przy porównywaniu iPhone’ów z telefonami opartymi o system Android. Czasami może dojść do sytuacji, gdy przez przypadek (lub z premedytacją) usuniemy ikony aplikacji z ekranu początkowego. Jak to naprawić?

Usuwanie aplikacji tylko z ekranu początkowego

W procesie usuwania aplikacji możemy wybrać opcję, czy dana apka ma zniknąć z ekranu początkowego, czy chcemy ją całkowicie usunąć z telefonu. Jeżeli wybierzemy opcję usunięcia z ekranu początkowego, to wszystkie dane oraz aplikacja pozostaną zapisane w telefonie. W pamięci telefonu są również aplikacje ukryte, do których możemy dodać wybrane ikony. One również nie będą widoczne w widoku ekranu początkowego.

Przywrócenie aplikacji do ekranu startowego

Przywrócenie ikon tych aplikacji do ekranu startowego nie jest trudne. Wystarczy kilkukrotnie przesunąć po wyświetlaczu palcem w lewo, aż dojdzie się do biblioteki aplikacji. W tym widoku jest wyszukiwarka, gdzie można znaleźć wybraną aplikację. Po jej odnalezieniu klikamy na nią palcem i przytrzymujemy, aż pojawi się wybór menu. Zaznaczenie opcji „Do ekranu początkowego” sprawi, że aplikacja ponownie będzie widoczna. W ten sposób możecie poradzić sobie ze znikającymi ikonami w iPhone’ach.

Przywrócenie ikon wszystkich aplikacji zainstalowanych w iPhonie

Użytkownicy iPhone’ów mają możliwość przywrócenia wszystkich ikon aplikacji, które są zainstalowane w telefonie. Wystarczy przejść przez ścieżkę: Ustawienia -> Ogólne Warunki -> Zresetuj -> Zresetuj ekran główny. Po wykonaniu tej sekwencji czynności iPhone automatycznie się wyłączy i uruchomi ponownie. Wówczas zmiany zostaną zapisane i ikony zainstalowanych aplikacji ponownie będą widoczne na ekranie początkowym. To bardzo wygodne rozwiązanie w sytuacji, gdy niektóre aplikacje zostały usunięte przypadkowo, a inne były nieużywane i przeszły w tryb ukrycia.

Jeżeli macie problemy ze znikającymi aplikacjami i nie możecie poradzić sobie z nimi we własnym zakresie, to warto skorzystać ze wsparcia autoryzowanego serwisu Apple w Warszawie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.