Skip to main content

Bateria w iPhonie to część, która relatywnie często może wymagać wymiany. Wpływ na to może mieć: niewłaściwe użytkowanie telefonu narażanie baterii na częste i duże zmiany temperatury, zalanie jej, uszkodzenie mechaniczne, czy też po prostu intensywna eksploatacja. Warto zastanowić się nad tym, jakie symptomy mogą sugerować zbliżającą się konieczność wymiany baterii. Na co zwrócić baczną uwagę?

Telefon szybko się rozładowuje

Klasycznym objawem uszkodzenia lub zużycia baterii jest to, że telefon szybko się rozładowuje. Oczywiście może dochodzić do tego w warunkach intensywnej eksploatacji. Jeżeli jednak poziom naładowania baterii zmniejsza się zdecydowanie za szybko, to warto pomyśleć o jej wymianie. Szacuje się, że bateria wykorzystywana fabrycznie powinna wystarczyć na około 2-3 lata normalnego użytkowania.

iPhone się nagrzewa

Niepokojącym symptomem dla użytkowników powinna być sytuacja, w której iPhone się nadmiernie nagrzewa. Może to świadczyć o problemach z baterią, a podwyższona temperatura urządzenia może negatywnie oddziaływać na pozostałe podzespoły. Wówczas niezbędna jest wymiana baterii w iPhonie.

Odkształcenie baterii

Jakiekolwiek zmiany wyglądu fizycznego baterii to powód, aby niezwłocznie ją wymienić. Najczęściej bateria puchnie. Jest to spowodowane jej zużyciem, zalaniem lub uszkodzeniem mechanicznym. Bateria może również wygiąć się w wyniku uderzenia lub upadku telefonu.

iPhone wyłącza się przy zmianach temperatury

Kolejnym klasycznym objawem uszkodzenia baterii jest wyłączanie się iPhone’a przy zmianach temperatury. To również sugeruje zbliżającą się konieczność wymiany baterii.

Gdzie wymienić baterię?

Wymiana baterii w iPhonie powinna być przeprowadzona przez specjalistów. W związku z tym zapraszamy do naszego serwisu iPhone’ów na Ursynowie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.