Skip to main content

Otrzymałeś/aś iPad’a pod choinkę? To znak, że Mikołaj naprawdę się spisał. Aby móc dłużej cieszyć się z nowego podarunku, warto wiedzieć, jak zadbać o to urządzenie. Odpowiednio użytkowany i zabezpieczony iPad to skuteczna metoda wydłużenia jego żywotności.

Zabezpiecz iPad’a etui

Podstawowym zabezpieczeniem dla iPad’a jest etui ochronne. Dzięki niemu sprzęt jest odizolowany od kluczy w torebce lub w kieszeni plecaka, a także dodatkowo chroniony w przypadku ewentualnego upadku. Takie etui zabezpiecza nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także zabrudzeniami i kurzem. Zimą będzie nieocenionym wsparciem jako izolacja przed niskimi temperaturami.

Unikaj kontaktu iPad’a z innymi przedmiotami

iPad powinien być noszony w specjalnej kieszonce lub w pokrowcu. Dzięki temu będzie zabezpieczony przed kontaktem z innymi rzeczami, na przykład kluczami lub kosmetykami. Ostre krawędzie tych przedmiotów mogą uszkodzić ekran iPad’a oraz zarysować jego obudowę. Należy zwrócić na to szczególną uwagę w trakcie przemieszczania się z iPad’em w bagażu.

Regularna pielęgnacja i ochrona przed wodą

Kluczem do zachowania dobrej kondycji sprzętu elektronicznego jest jego regularna pielęgnacja. Warto postawić na dedykowane preparaty do czyszczenia ekranu, a także myć ręce przed skorzystaniem z iPad’a. W ten sposób zadba się o jego estetykę oraz sprawność. Warto też pamiętać o negatywnych skutkach wilgoci na działanie urządzeń elektronicznych. Korzystanie z iPada podczas kąpieli może negatywnie wpłynąć na jego funkcje i przyczynić się do procesów korozyjnych.

Dodatkowe zabezpieczenie ekranu

Dodatkowym zabezpieczeniem dla iPad’a będzie szybka ze szkła hartowanego lub folia. W ten sposób zabezpiecza się wyświetlacz przed pęknięciami i zarysowaniami. W ten sposób znacznie minimalizujesz ryzyko uszkodzeń sprzętu podczas codziennego użytkowania. Szybkę można zamówić i zamontować w autoryzowanym serwisie Apple w Warszawie.

Ewentualne usterki sprzętu Apple powinny być naprawiane w autoryzowanym serwisie. To gwarancja jakości usługi.

Zapraszamy też do naszego artykułu: Apple iPad – modele, dane techniczne, porównanie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.