Skip to main content

Użytkownicy telefonów iPhone zwracają uwagę na problem z występowaniem czarnego ekranu w swoich modelach. Przyczyny mogą być różne. W wyniku intensywnej eksploatacji telefon mógł się zawiesić lub ulec uszkodzeniu. Jeżeli problem powraca, to warto odwiedzić serwis iPhone w Warszawie, aby dokonać diagnostyki urządzenia.

Podstawowe czynności diagnostyczne

Jeżeli Twój iPhone nie reaguje na gesty, to rekomenduje się wykonanie kilku prostych czynności diagnostycznych. Przede wszystkim warto nacisnąć i szybko puścić przyciski zwiększania oraz zmniejszanie głośności. W przypadku braku reakcji kolejnym krokiem może być naciśnięcie i przytrzymanie bocznego przycisku do momentu, aż pojawi się logo Apple. Jeżeli i tym razem nie doszło do żadnej reakcji, to sprawdź, czy telefon jest naładowany. Gdy bateria telefonu jest zupełnie rozładowana, rekomenduje się pozostawienie go w ładowaniu na godzinę, a następnie powtórzenie powyższych czynności. Czarny ekran i brak reakcji telefonu może oznaczać poważniejsze uszkodzenie iPhone’a.

Czarny ekran i wibracja

Może się zdarzyć, że Twój iPhone będzie miał czarny ekran, jednak będzie reagował i wibrował. Wówczas należy wyzerować funkcje iPhone’a, dzięki czemu odciąży się jego podzespoły. W większości przypadków będzie to wystarczające i telefon się odwiesi. Jeżeli problem nie zniknie, to może to oznaczać uszkodzenie wyświetlacza i konieczność oddania iPhone’a do naprawy w serwisie Apple.

Rozwiązanie problemu w punkcie serwisowym

W przypadku uszkodzonego iPhone’a i utrzymującego się w nim czarnego ekranu należy odwiedzić autoryzowany serwis iPhone. W Warszawie na Ursynowie znajduje się punkt, w którym doświadczeni specjaliści przeprowadzą odpowiednią diagnostykę i naprawią uszkodzony model.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.