Z czego wynikają problemy z dostępnością iPhone’a 13?

serwis iPhone Warszawa

Z czego wynikają problemy z dostępnością iPhone’a 13?

W ostatnim czasie klienci mogli dostrzec problemy z dostępnością telefonów iPhone 13. Z aktualnych informacji wynika, że trudności te mogą występować przez najbliższe tygodnie lub dłużej i w tym momencie trudno o podanie dokładnego terminu, w którym dostępność tego modelu wróci do satysfakcjonującego poziomu. Co wpłynęło na obecną sytuację na rynku elektroniki użytkowej i z czego wynikają problemy z dostępnością na rynku iPhone’a 13?

Kryzys na rynku półprzewodników

Głównym powodem zaburzonej dostępności na rynku iPhone’a 13 jest światowy kryzys na rynku półprzewodników. Jednakowo dotyka on gigantów takich jak Apple oraz mniejszych firm produkcyjnych i nie ma tu wyjątków. Wpływ na wystąpienie kryzysu, który rozpoczął się jeszcze w 2020 roku, ma wiele czynników. Wśród głównych przyczyn wymienia się: pandemię koronawirusa, wojnę handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a także tegoroczną suszę na Tajwanie, która jest najdotkliwsza od pół wieku. Ta ostatnia znacząco wpłynęła na niedobory wody i sprawiła, że produkcja układów scalonych została zaburzona.

Obecnie na rynku można zaobserwować sytuację, w której zapotrzebowanie na telefony iPhone jest większe niż ich produkcja. Efektem tego są problemy z dostępnością wybranych modeli w otwartej sprzedaży. Według analityków marki Apple problem ten może utrzymywać się nawet do lutego przyszłego roku. Jeżeli planowałeś kupić iPhone’a 13 na gwiazdkę, to śledź dokładnie rynek i nie przegap żadnej okazji.

Zadbaj o starsze modele, czekając na 13-stkę

Ograniczona dostępność telefonów iPhone 13 sprawia, że użytkownicy będą musieli wstrzymać się z wymianą swoich starszych modeli. W związku z tym warto o nie odpowiednio zadbać, aby zachować ich wysoką funkcjonalność. Dzięki temu wciąż będą spełniały oczekiwania klientów i z powodzeniem wypełnią lukę, która powstała w wyniku ograniczonej dostępności popularnej „13-stki”. Jeżeli chcesz zadbać o swojego dotychczasowego iPhone’a, to odwiedź nasz serwis iPhone w Warszawie. Zadbamy o poprawę wydajności Twojego smartfona i dokonamy niezbędnych napraw, tj. wymiana szybki w iPhonie czy wymiana baterii.  

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.