Skip to main content

Telefony iPhone od producenta Apple to gwarancja najwyższej jakości sprzętu elektronicznego oraz jego wydajności. Unikatowość i ekskluzywność marki wpływa na jej powszechne uznanie w oczach klientów oraz popularność, z którą obecnie trudno konkurować innym producentom telefonów. Jak każdy sprzęt, tak też iPhone’y mogą sprawiać użytkownikom problemy. Niektóre z nich wynikają z umieszczania telefonu w etui lub pokrowcu. Z czym może się to wiązać?

Akcesoria magnetyczne i ich niepożądany wpływ na aparaty w telefonach iPhone

Wiele pokrowców na iPhone’y posiada wewnętrzne magnesy, dzięki którym etui idealnie przylega do telefonu. Elementy te odpowiedzialne są za wytwarzanie pola magnetycznego, które może zakłócać pracę urządzenia. Użytkownicy sygnalizują najwięcej problemów z aparatami wbudowanymi w telefony. Wytwarzane przez etui pole magnetyczne może mieć negatywny wpływ na działanie systemu optycznej stabilizacji obrazu. Wówczas funkcja ta działa mniej dokładnie, a w skrajnych przypadkach może zostać wyłączona, gdy magnes w etui znajduje się zbyt blisko czujnika.

Użytkownicy iPhone’ów zgłaszają również problemy z ostrością zdjęć, gdy telefon znajduje się w pokrowcu. Tu również przyczyną może być pole magnetyczne, które wytwarza magnes w etui. Pole to zakłóca prawidłowe działanie systemu automatycznej ostrości w obiegu zamkniętym. W związku z tym obniżona zostaje dokładność czujników, a zdjęcia wychodzą mniej ostre lub nawet rozmazane. Aby uniknąć takich sytuacji, warto kupić oryginalny pokrowiec do telefonu, w którym zminimalizowano ryzyko występowania powyższych problemów. Akcesoria takie znajdziecie między innymi w autoryzowanych serwisach marki Apple.

Jakie jeszcze problemy mogą sprawiać iPhone’y w etui?

Właściciele iPhone’ów zgłaszają również problemy z dotykiem na ekranie blokady, gdy telefon znajduje się w pokrowcu. Dotyk działa wówczas nieprawidłowo, a w skrajnych przypadkach nie działa w ogóle. Niektóre osoby zwracają również uwagę na to, że taki problem pojawia się tylko wtedy, gdy telefon poza etui ma również zamontowane szkło ochronne. Jeżeli zauważycie coś niepokojącego w Waszym telefonie, warto skonsultować to ze specjalistami w serwisie iPhone’ów.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.