Skip to main content

Tylna obudowa telefonu wykonana ze szkła to dla wielu osób bardzo atrakcyjny zabieg stylistyczny. Nie powinien więc dziwić nasilający się trend na tego typu rozwiązania wśród producentów smartfonów, w tym oczywiście firmy Apple. Niestety, podczas bliższego kontaktu z twardym podłożem bardzo często wykonane w ten sposób plecki urządzenia ulegają uszkodzeniu, a stłuczone szkło nie tylko wygląda wyjątkowo nieestetycznie, ale również może prowadzić do podrażnienia dłoni. Dlatego też zapewne wiele osób ucieszy informacja, że wymiana szybki w iPhonie 12 w ramach autoryzowanej naprawy gwarancyjnej jest już oficjalnie możliwa.

Naprawa tylnego szkła we wszystkich iPhone’ach 12

W ostatnim czasie Apple oficjalnie ogłosiło, że będzie dostępna wymiana szybki w modelach iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro i iPhone12 Pro Max. Oznacza to, że będziemy mieli możliwość wymiany uszkodzonych plecków urządzenia. Do tej pory firma Apple nie umożliwiała tego typu naprawy. Poza wspomnianymi szklanymi pleckami Apple zakomunikowało, że w ramach tego typu usługi będziemy mieć możliwość zastąpienia takich uszkodzonych komponentów jak płyta główna oraz czujniki FaceID. Apple dodało również, że głównym celem tego typu działań jest dalsze dążenie do zmniejszenia śladu węglowego wszystkich sprzedawanych przez nich urządzeń.

Lepiej zapobiegać

Mimo że informacja o możliwości wymiany tylnego szkła w ramach serwisu Apple to ulga dla wielu użytkowników, lepiej już zawczasu zabezpieczyć swojego iPhone’a przed uszkodzeniem. Mocne etui oraz porządne szkło na wyświetlaczu mogą zdziałać cuda i uratować nasz telefon przed niepotrzebną i zarazem kosztowną wymianą komponentów. Warto również wspomnieć, że w przypadku oddania urządzenia do naprawy najlepiej wybrać sprawdzony serwis iPhone’ów w Warszawie. Dzięki temu masz pewność co do fachowości naprawy i jakości użytych komponentów.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.