Skip to main content

W ostatnim czasie wielu użytkowników telefonów marki iPhone zaobserwowało występowanie problemu z baterią. Zgłaszają oni, że dużo szybciej konieczne jest ładowanie urządzenia, nawet nowo zakupionego. Warto więc poznać możliwe przyczyny występowania tego problemu, aby mu skutecznie zaradzić.

Niekorzystny wpływ mrozu na baterię telefonu

W okresie jesienno-zimowym głównym wrogiem prawidłowego funkcjonowania baterii w telefonie jest niska temperatura oraz mróz. Oczywiście najbardziej narażone są urządzenia, które często wyjmuje się z kieszeni lub torebki podczas wykonywania połączeń lub korzystania z internetu. Zimno przede wszystkim spowalnia procesy chemiczne zachodzące wewnątrz baterii, co sprzyja szybszemu jej wyczerpaniu. Niska temperatura sprawia także, że spada przewodnictwo elektrolitu, który odpowiedzialny jest za przesył prądu, dlatego telefon wymaga częstszego niż dotychczas ładowania.

Problem z najnowszą wersją oprogramowania

Inną przyczyną niższej wydajności baterii jest także najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego iOS 14.2, który został wydany 5 listopada 2020 roku. Użytkownicy zauważyli, że akumulator zdecydowanie szybciej się rozładowuje, a czas konieczny do pełnego załadowania znacząco się wydłużył. W niektórych przypadkach bateria traci nawet ponad 50% poziomu naładowania w czasie wynoszącym zaledwie 30 minut. Problem ten dotyczy nie tylko użytkowników starszych modeli, ale także osób, które zakupiły najnowsze iPhony w ciągu ostatniego roku. Za tę nieprawidłowość odpowiedzialny jest błąd oprogramowania powodujący nagły wzrost zużycia energii. Jednym z doraźnych rozwiązań jest szybki reset urządzenia, ale jest to tylko chwilowa naprawa problemu. W takiej sytuacji najlepszym i jedynym sposobem na to, aby telefon ponownie działał prawidłowo jest wymiana baterii na nową. Tylko dzięki niej użytkownicy będą mieć pewność, że ich iPhone będzie sprawował się bez zarzutu. W tym celu trzeba wybrać się do sprawdzonego serwisu, który zajmuje się wymianą baterii Iphon’ów na Ursynowie. Dzięki temu otrzymamy pewność, że nowy akumulator to w pełni oryginalna część, która będzie kompatybilna z urządzeniem.

Problem z baterią w telefonie może być powodem frustracji. W okresie zimowym warto chronić telefon przed mrozem. Trzeba też pamiętać, że problemy z baterią często są sygnałem świadczącym o awarii innych komponentów telefonu. Zapraszamy do naszego serwisu iPhone’ów na Ursynowie – wykonamy niezbędną diagnostykę i pozbędziemy się awarii nawet w ciągu 30 minut!

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.