Skip to main content

Czy w iOS 15 baterie będzie wytrzymywała dłużej ?

Nie tak dawno, bo kilka tygodni temu instalowaliśmy na swoich Iphone iOS 14, a już teraz Apple ogłosiło, że równocześnie z aktualizacjami do najnowszego oprogramowania trwają pracę nad iOS 15.

Aktualizacja planowana jest na rok 2021, lecz lista telefonów z nią kompatybilnych została nieco skrócona w porównaniu z iOS 14. Takie modele jak iPhone SE (1. gen.), 6S oraz 6S Plus nie dostaną możliwości uaktualnienia systemu do najnowszej wersji. Nie jest to jednak niespodzianką. Telefony te posiadają lekko już przestarzały procesor A9, co mogłoby nie tyle pomóc, co nawet zaszkodzić w sprawnym działaniu tych modeli.

Jakie nowości przynieść ma iOS 15 ?

Lista ogłoszonych usprawnień na razie nie jest długa, na pewno z biegiem czasu i zbliżającej się premiery będziemy wiedzieć coraz więcej. Na razie wiemy, że usługa Siri zostanie dodatkowo wyposażona w możliwość udzielania porad zdrowotnych. Jak bumerang wraca również temat polskiej wersji Siri. Z plotek wynika, że Apple pracuje nad takową wersją, lecz oficjalnie nic jeszcze nie zostało potwierdzone.

iOS 15 nie wprowadzi wielu zmian wizualnych w porównaniu z poprzednikiem, lecz możemy tutaj liczyć na interaktywne widżety oraz całkowicie odmienioną aplikację Muzyka. Dodatkowo tworzona jest nowa aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość.

Ale co z bateria …. ? Tutaj przechodzimy do najważniejszej zmiany. Idąc za ciosem, zaraz po wprowadzeniu procesora M1 i dzięki temu osiągnieciu rekordowych czasów pracy na MacBookach, firma z Cupertino chce powtórzyć ten sukces w swoich telefonach mobilnych. Programiści rzekomo mają przepisać w tym celu cały kod od nowa, właśnie w kontekście optymalizacji systemu i wydłużenia czasu pracy. Aby rozwijać swoje produkty, potrzebna jest ciągła aktualizacja parametrów i funkcji. Nierzadko są one bardzo energochłonne. Przykładem jest 5G, która potrafi skrócić czas pracy telefonu o dwie godziny. Dodatkowo, Apple w swoim przyszłorocznym Iphone 13 planuje umieścić ekran 120Hz co również znacznie obciąży telefon. Apple nie może pozwolić sobie na skrócenie czasu na jednym ładowaniu, ponieważ byłby to znaczny krok w tył. Te argumenty oraz zaplanowane nowe funkcje telefonów na pewno wymuszą na firmie dodatkowe nakłady pracy w kontekście wydajności baterii.

 

Masz problem ze zużytą baterią ? W AppleHome wymiana baterii iPhone Warszawa trwa tylko 20 minut!

Pamiętaj również, że do aktualizacji iOS 15 pozostało minimum pół roku. Jeżeli już teraz praca Twojego telefonu na jednym ładowaniu nie jest zadowalająca zapraszamy do przeczytania artykułu pt. Kiedy jest czas na wymianę baterii w iPhone ? W większości przypadków to pomoże. Jeżeli dalej będziesz miał problem, zapraszamy do Naszego salonu AppleHome na dzielnicy Ursynów. Tam dajemy Ci gwarancje skuteczności i ekspresowego uporania się z problemem.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.