Skip to main content

Jednymi z najczęściej kupowanych smartfonów na świecie są iPhony firmy Apple. Cieszą się one niesłabnącą popularnością dzięki wielu unikalnym opcjom i możliwościom. Dużą zaletą iPhonów jest także ich wytrzymałość. Wielu użytkowników twierdzi, że można z nich korzystać przez długi czas, bez żadnych problemów technicznych, zacinania się i innych niedogodności. Wskazują oni również na odporność smartfonów firmy Apple na czynniki zewnętrzne, w tym pyły i wodę. Jednak mimo profesjonalnej technologii nie można całkowicie się ustrzec przed wystąpieniem problemów z baterią. Smartfon jest narażony na częste ładowanie i intensywną pracę, dlatego z czasem jego bateria może nie działać już tak jak powinna. Do najczęstszych problemów, za które odpowiada niepoprawnie działająca bateria można zaliczyć m.in.:

  • wolniejsze działanie i wolniejsze uruchamianie się poszczególnych aplikacji,
  • mniejsza głośność głośnika,
  • bledsze podświetlenie ekranu,
  • krótszy czas działania po naładowaniu,
  • wolniejsze ładowanie baterii,
  • wyłączanie się aplikacji.

Serwis urządzeń firmy Apple

Jeżeli bateria w iPhone przestanie działać prawidłowo, a smartfon jest w dalszym ciągu na gwarancji można spróbować uzyskać pomoc tą drogą. Gwarancja firmy Apple jest udzielana zwykle na jeden rok, ale w swojej umowie zawiera zapiskę, zgodnie z którą gwarancji nie podlegają części smartfona, które ulegają zużycia wraz z upływem czasu np. baterii, chyba, że powstałe uszkodzenie jest wynikiem wad jakościowych lub materiałowych. Dlatego jeżeli okaże się, że gwarancja nie będzie obejmować danego uszkodzenia lub uszkodzenie wystąpiło, kiedy gwarancja już wygaśnie, warto skorzystać z usług pogwarancyjnego serwisu Apple.

Firmy zajmujące się serwisowaniem urządzeń Apple gwarantują usługi na najwyższym poziomie. Mogą one wymienić uszkodzone podzespoły lub je naprawić, jeżeli istnieje taka możliwość. W niektórych serwisach można wysłać telefonu do naprawy, bez konieczności odwiedzania firmy np. kiedy znajduje się ona daleko, albo po prostu nie mamy na to czasu.

Profesjonalne serwisy gwarantują wymianę uszkodzonych baterii, zniszczonej szybki lub obudowy, oraz naprawę zalanych telefonów. Ponadto przeważnie zajmują się także iPodami i MacBookami. Warto znaleźć serwis, który cieszy się dobrymi opiniami, i mieć pewność, że usługa która nas interesuje będzie wykonana profesjonalnie i to w dobrej cenie.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.