Skip to main content

Apple zaprezentowało nowego iPhone’a 12. W rzeczywistości będą to jednak aż cztery różne wersje urządzenia: iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Producent zapewnił, że wszystkie produkty pojawią się na rynku już wkrótce, ale nie w tym samym czasie. iPhone 12 i 12 Pro prawdopodobnie dostępne będą już od 26 października, a iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max od 16 listopada. Niezależnie od daty premiery poszczególnych urządzeń jedno jest pewne – ilość dostępnych wariantów jest gwarancją satysfakcji użytkowników o bardzo zróżnicowanych wymaganiach.

Wygląd i kolorystyka

Wszystkie nowe telefony od Apple wracają do kanciastej obudowy, mocno przypominającej iPhone 5s, który przez wielu uważany jest za najładniejszy model od Apple. Otoczoną metalową ramką obudowę wypełnia świetnie oddający barwy wyświetlacz OLED, którego ramka została jeszcze bardziej zwężona, co poskutkowało wizualnym wyszczupleniem całego urządzenia. Nie zmniejszono natomiast panelu notch, w którym znajduje się przednia kamera oraz czytnik face ID. Należy zaznaczyć, że mimo iż poprawiona została ochrona wyświetlacza, warto udać się do Apple iPhone serwis i dodatkowo zabezpieczyć swoje urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto też wspomnieć, że popularny producent ponownie zachwycił bogatą gamą kolorystyczną swoich urządzeń. iPhone 12 i iPhone 12 mini dostępne będą w kolorach: czarnym, białym, zielonym, czerwonym oraz niebieskim. Smartfony z serii Pro można będzie z kolei kupić w kolorach: srebrno-białym, złotym, grafitowym i niebieskim.

Rozmiar i wyposażenie

Nowe iPhone’y będą znaczniej bardziej poręczne i wygodniejsze w użytkowaniu od swojego poprzednika iPhone 11. W kwestii wielkości najmniejszym ma być iPhone 12 mini (wyświetlacz o przekątnej 5,4 cala), a z zapowiedzi producenta wynika, że będzie on mniejszy niż iPhone SE z roku 2020. iPhone 12 oraz model w wersji Pro został wyposażony w wyświetlacz o wielkości 6,1 cala. Największy ekran znajdziemy natomiast w iPhone 12 Pro Max. Oczywiście wraz ze wzrostem wielkości, zwiększają się możliwości poszczególnych urządzeń. Wszystkie modele napędza ten sam procesor, czyli udoskonalona wersja Apple A14 Bionic (usprawnienie m.in. działania trybu nocnego w aparatach). Podstawowe modele iPhone 12 oraz mini posiadają po dwa obiekty 12 MP (w tym jeden szerokokątny). Model Pro oraz Pro Max zostały z kolei wyposażone w 3 obiektywy (w tym obiektyw telefoto i ultraszerokokątny, wspierany systemami LiDAR oraz DeepFusion). Mimo wielu zalet urządzeń i pochlebnych opinii specjalistów z branży elektronicznej Apple podjęło decyzję, która spowodowała pewne kontrowersje. Mianowicie zdecydowano się nie dołączać do zestawu pakietu słuchawek oraz ładowarki, z racji, iż telefon jest przystawiany do ładowania w trybie indukcyjnym MagSafe. Na szczęście brakujące elementy wyposażenia oferuje prawie każdy serwis iPhone w Polsce i na świecie.

Seria nowych produktów sygnowanych logiem nadgryzionego jabłka zapowiada się świetnie. Specjaliści prognozują, że największą popularnością już wkrótce może cieszyć się iPhone 12 mini. Pewnikiem jest natomiast to, że iPhone pozostanie jednym z najlepszych smartfonów na rynku.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.