Skip to main content

Flagowe odtwarzacze firmy Apple towarzyszą nam od lat. Cenimy je przede wszystkim za niezawodność i wysoką jakość dźwięku. Co jednak w sytuacji, gdy nieoczekiwanie odmówią posłuszeństwa? Jakie są najpopularniejsze usterki, w przypadku których wystąpienia konieczna będzie naprawa iPodów?

Pęknięta matryca

Uszkodzona matryca to najpopularniejsza bolączka każdego użytkownika nowoczesnych urządzeń mobilnych. Okazuje się, że iPody nie są tutaj wyjątkiem. Pęknięty ekran jest bowiem powszechnie występującym problemem technicznym. Niestety nawet w przypadku nieznacznego uszkodzenia sprzętu, przy jego codziennym użytkowaniu pęknięcie prawdopodobnie będzie postępować, tworząc tzw. pajęczynkę. Na szczęście fachowy serwis iPod w szybki i profesjonalny sposób wymieni matrycę iPoda, dzięki czemu będzie można cieszyć się pełną funkcjonalnością urządzenia.

Uszkodzone gniazdo słuchawek

Jako najczęściej eksploatowana część iPoda, gniazdo słuchawkowe jest szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne. Częste podłączanie słuchawek do urządzenia nawet przy jego ostrożnej eksploatacji może z czasem spowodować zatarcie się gniazdka. Prawdopodobnie będzie się to wiązało z koniecznością jego wymiany. Naprawa iPodów, w których uszkodzone zostało gniazdko jack, jest jednak bardzo prostym zabiegiem, więc renomowany serwis wykona go szybko i niedrogo.

Niedziałający przycisk home i volume

Uszkodzenia przycisków funkcyjnych mogą wynikać z naturalnego zużycia iPoda. Mają one bowiem swoją określoną fabrycznie żywotność, która po pewnym czasie dobiega końca. Przyczyną uszkodzenia przycisków home i volume może być również upadek sprzętu z wysokości czy jego zawilgocenie.

Uszkodzenie ekranu, gniada słuchawkowego i przycisków funkcyjnych to klasyczne problemy techniczne, z którymi mierzą się użytkownicy iPodów. W przypadku wystąpienia usterki warto skorzystać z fachowej pomocy, oddając urządzenie pod opiekę autoryzowanego serwisu iPod.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.