Skip to main content

10 września w trakcie konferencji Apple zorganizowanej w Steve Jobs Theater światu został zaprezentowany najnowszy model iPhone’a dostępny aż w trzech odsłonach. Najnowsze telefony marki Apple to iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Jednak czym produkty te różnią się od wcześniejszych modeli telefonów?

Ekran

Wyświetlacz telefonu nie wiele różni się od tych montowanych we wcześniejszych modelach smartfonów. Producent nie wprowadził żadnych innowacji i ponownie zastosował bowiem notcha. Wielkość ekranu w podstawowej wersji iPhone’a wynosi 6,1″. Natomiast model 11 Pro otrzymał wyświetlacz o wielkości 5,8″ a jego większa wersja 11 Pro Max – 6,5″. Podstawowy iPhone 11 wyposażony został w ekran LCD, a droższe modele 11 Pro i 11 Pro Max zyskały nowoczesne ekrany OLED Super Retina XDR. Dodatkową innowacją wprowadzoną w wersjach premium są nowe ustawienia w zakresie jasności ekranu – 800 nitów przeznaczone do użytkowania telefonu w intensywnym słońcu oraz 1200 nitów dedykowane oglądaniu zdjęć wykonanych w technologii HDR i filmów zrealizowanych w HDR10.

Aparat fotograficzny

Największą zmianę, która już na pierwszy rzut oka jest widoczna w najnowszych modelach iPhone’ów, stanowią innowacyjne aparaty fotograficzne. Podstawowa wersja smartfona zyskała podwójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix, a także przednią kamerę o identycznej rozdzielczości. Tylna obudowa w droższych wersjach telefonu prezentuje się natomiast znacznie ciekawiej – twórcy umieścili w niej bowiem potrójny aparat o rozdzielczości 12 Mpix. Z kolei przednia kamerka w iPhone 11 Pro i Pro Max nie różni się niczym od tej dostępnej w podstawowej „jedenastce”.

Dzięki zastosowaniu ultraszerokiego obiektywu użytkownicy najnowszego modelu iPhona będą mogli ująć na swoich zdjęciach aż cztery razy więcej tła. Ponadto aparat doskonale nadaje się do filmowania dynamicznych ruchów. Zapewne warto też wspomnieć o funkcji QuickTake, dzięki której możliwe jest płynne przejście z trybu fotografowania do kręcenia filmu oraz robienia zdjęć wszystkimi trzema aparatami jednocześnie.

Procesor

Zarówno iPhone 11, jak i 11 Pro oraz 11 Pro Max otrzymały nowy, 64-bitowy, 8-rdzeniowy procesor A13 Bionic, który doskonale sprawdza się nawet przy zaawansowanych graficznie grach i animacjach. Marka Apple twierdzi, iż wspomniany procesor jest aktualnie najlepszy i najszybszy wśród wszystkich tego typu podzespołów dostępnych na rynku.

iPhone 11 – Apple serwis

Najnowszy model iPhone’a tradycyjnie otrzymał roczną gwarancję. Jednak według większości użytkowników telefonów marki Apple nie jest to wystarczający okres gwarancyjny. W przypadku wystąpienia awarii już po upływie okresu ochronnego zapewne warto skorzystać z pogwarancyjnego serwisu Apple. Usługi świadczone przez autoryzowane serwisy są oczywiście płatne, ale charakteryzują się najwyższą jakością – naprawy realizowane są przez doświadczonych i certyfikowanych serwisantów wyłącznie przy zastosowaniu oryginalnych części.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.