Skip to main content

Nowy Apple Watch z pomiarem temperatury ciała, a także poziomem alkoholu we krwi.

            Zastanawiacie się czy firma Apple nas jeszcze zaskoczy? Z niejednego źródła serwis Apple Ursynów wie, że zaskoczy i to nie jeden raz.

Firma Apple to fabryka świetnych pomysłów. Zegarek Apple Watch każdy zna ale to co się wydarzy przy kolejnej generacji zegarka Apple Watch przejdzie nas samych – prawdopodobnie zegarek Apple Watch umożliwi dokonanie pomiaru poziomu cukru oraz stężenia alkoholu we krwi.  Zgodnie z nowymi informacjami Apple Watch serii 7 lub 8 będzie mieć możliwość pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi i poziomu alkoholu we krwi.

Co jeszcze będzie potrafił nowy Apple Watch?

Nie jest tajemnicą, że brytyjski start up opracował nieinwazyjne czujniki optyczne do wykrywania wielu parametrów zdrowotnych związanych z krwią, w tym ciśnienia krwi, poziomu glukozy i alkoholu we krwi, z których wiele jest normalnie wykrywanych tylko przy użyciu inwazyjnego sprzętu medycznego. Mowa o start upie Rockley Photonics, którego opracowane czujniki wysyłają światło podczerwone przez skórę użytkownika, podobnie jak istniejące czujniki z tyłu Apple Watch do wykrywania tętna i poziomu tlenu we krwi. Biorąc pod uwagę jak prężnie rozwija się Rockley Photonics i jego współpracę z firmą Apple, wydaje się że technologia w Apple Watch pojawi się już niebawem. Jest dużym prawdopodobieństwem, że premiera nowego zegarka Apple Watch z pomiarem między innymi temperatury ciała i poziomem alkoholu we krwi pojawi się już w przyszłym roku.

Serwis iPhone Warszawa nastawiony jest przychylnie do tych funkcjonalności dostępnych z poziomu nadgarstka, w najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się zegarku na świecie. Niewątpliwie będzie to kolejny krok do doskonałości firmy Apple.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.