Skip to main content

We wrześniu tego roku na rynku pojawił się nowy telefon od Apple, a mianowicie iPhone 13. To ulepszona wersja popularnej “12stki”, w której producent zadbał o poprawę parametrów technicznych telefonu oraz jego większą wydajność. W tym artykule wskażemy na największe zalety nowego iPhone’a 13 i zastanowimy się nad tym, czy warto na niego postawić.

Jakie zalety ma najnowszy iPhone?

Czym nowy model telefonu Apple różni się od swojego poprzednika? Przede wszystkim w jego konstrukcji wykorzystano procesor Apple A15 Bionic, który ma być bardziej wydajny od poprzedniego. Producent chwali się tym, że będzie on w stanie wykonywać nawet 15,8 bilionów operacji podczas sekundy. Ponadto w standardowym modelu zadbano o dwukrotne zwiększenie pamięci na dane, która obecnie wynosi 128 GB. Kolejną korzyścią jest zwiększona wytrzymałość baterii, która w iPhone 13 wynosi 3240 mAh. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej korzystać z telefonu bez konieczności ładowania jego baterii.

Specyfikacja techniczna nowego modelu wpływa korzystnie na jego wydajność. Według testów producenta wzrasta ona nawet od 30% względem konkurencyjnych modeli. Zmiany w telefonie sprawiły, że iPhone 13 jest ciut cięższy i niewiele większy od swojego poprzednika. Jego waga wzrosła o 10 g, a grubość telefonu o 0,3 mm. Największe zalety nowego iPhone’a to zwiększona wydajność, wytrzymałość baterii oraz zdublowana pamięć w porównaniu ze standardowymi wersjami poprzedniego modelu. To sprawia, że wymagający klienci powinni być zadowoleni.

Dbaj o iPhone’a i zwiększ jego żywotność

Telefony iPhone od Apple cechują się bardzo wysoką jakością i wydajnością. Odpowiednia ich pielęgnacja sprawia, że minimalizowane jest ryzyko ewentualnych usterek, a komfort użytkowania telefonu znacznie wzrasta. Niezależnie od modelu, warto o niego zadbać w autoryzowanym serwisie Apple. Gdy pojawią się jakieś niepokojące sygnały, to od razu warto porozmawiać o tym ze specjalistami.

Czy już teraz wymienić swój dotychczasowy model na nowego iPhone’a 13? Z naszej perspektywy można się na chwilę wstrzymać. Producent już niebawem powinien zaprezentować swój nowy model iPhone’a 14. Z informacji przeciekających do mass mediów wynika, że jego parametry będą jeszcze lepsze, a jego wydajność znacznie wzrośnie. Wszystko wskazuje na to, że warto na niego poczekać i póki co eksploatować starsze modele. Odpowiednia dbałość o nie w serwisie Apple sprawi, że zaspokoją Wasze bieżące potrzeby.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.