Skip to main content

Przegrzewający się iPhone to problem nieczęsty, ale jednak występujący u pewnej liczby użytkowników. Co jest przyczyną tego zjawiska? Czy jest ono groźne? Co zrobić w takiej sytuacji? Jako pogwarancyjny serwis Apple w Warszawie co jakiś czas musimy odpowiadać na takie pytania klientów. Zdecydowaliśmy się przygotować ten miniporadnik, aby udzielić kompleksowej pomocy wszystkim borykającym się z problemem nagrzewania się iPhone’a!

Nagrzewający się iPhone – przyczyny

Przyczyn przegrzewania się smartfona może być kilka:

  • Najpopularniejszą jest przeciążenie zbyt dużą ilością danych, przetwarzanych przez procesor urządzenia. Sytuacja ta ma miejsce przy jednoczesnym uruchomieniu dużej ilości aplikacji, wymagających gier lub podczas oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości.
  • Zbyt długi czas używania telefonu. Im dłużej pracuje Twój smartfon, tym większa ilość dodatkowych danych w jego pamięci. Ich ciągłe przetwarzanie wzmaga obciążenie procesora, a to z kolei prowadzi do nagrzewania się urządzenia.
  • Posiadanie nieaktualnych wersji systemu operacyjnego i aplikacji. Przestarzałe oprogramowanie zmusza sprzęt do zwiększonej pracy.
  • Ciepło naturalnie zwiększające się podczas ładowania telefonu. W takim wypadku jest to całkowicie normalny skutek uboczny procesu ładowania.
  • Wystawianie smartfona bezpośrednio na wysoką temperaturę (np. podczas godzin spędzanych na plaży).

Czy nagrzewanie się iPhone’a jest groźne?

Podwyższenie temperatury telefonu może skutkować przyspieszonym poborem energii z baterii, co z kolei prowadzi do jej szybszego zużywania się. Przegrzewanie smartfona może także znacząco spowolnić płynność jego działania.

Na szczęście nadmiernemu nagrzewaniu się iPhone’a łatwo zapobiec.

Jak poradzić sobie z przegrzewaniem się smarfona?

Rozwiązanie tego problemu zależy od tego, co jest przyczyną wystąpienia zjawiska.

W przypadku nagromadzenia zbyt dużej ilości danych, wystarczy po prostu usunąć zbędne pliki, jak również pozamykać działające w tle aplikacje.

Warto też regularnie restartować urządzenie, tak aby zapobiec przegrzewaniu się go na skutek zbyt długiej pracy. Konieczne jest również dbanie o pozostałe elementy higieny urządzenia, takie jak:

  • unikanie „przeładowywania” telefonu – odłączamy go od źródła zasilania zaraz po pełnym naładowaniu baterii,
  • regularne aktualizowanie oprogramowania,
  • niepozostawianie telefonu w miejscach nasłonecznionych.

Przestrzeganie tych zasad zapewni Ci długie i wydajne korzystanie ze smartfona, bez konieczności odwiedzania punktu naprawczego. W razie jakichkolwiek problemów zapraszamy do naszego pogwarancyjnego serwisu Apple w Warszawie!

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.