Skip to main content

Zastanawiasz się nad zakupem telefonu iPhone w 2024 roku i nie wiesz, który model wybrać? Jaki model iPhone jest najlepszy? Wiemy, że decyzja ta może nie należeć do najłatwiejszych, dlatego przychodzimy z pomocą. Wybór odpowiedniego iPhone w 2024 roku zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, potrzeb oraz budżetu jakim dysponujesz.

Wybieramy iPhone – na czym Ci zależy w smartfonie?

Warto zastanowić się na czym najbardziej zależy nam w nowym telefonie – na baterii, aparacie, a może dużym ekranie? Przy wyborze warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak:

  • Model: W 2024 roku Apple prawdopodobnie będzie miało w ofercie kilka różnych modeli iPhone, w tym flagowy model z najnowszymi funkcjami oraz bardziej przystępne cenowo modele, takie jak iPhone SE.
  • Funkcje i specyfikacje: Wybierz model, który oferuje funkcje, których potrzebujesz, takie jak: wielkość ekranu, aparat, wydajność procesora i możliwości fotograficzne.
  • Cena: Upewnij się, że wybrany model mieści się w Twoim budżecie. Flagowe modele będą zazwyczaj droższe, podczas gdy starsze modele lub modele z niższej półki cenowej mogą być znacznie bardziej przystępne cenowo.
  • Przyszłe aktualizacje oprogramowania: Upewnij się, że wybrany model będzie wspierany przez kolejne aktualizacje oprogramowania, aby mieć dostęp do najnowszych funkcji i zabezpieczeń.

Przed dokonaniem zakupu warto przeanalizować wszystkie modele iPhone dostępne na rynku. Poszczególne modele różnią się bowiem od siebie wieloma elementami. Wybierając iPhone, niezależnie od wybranej generacji, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów takich, jak: waga
i rozmiar, pojemność baterii, czy wielkość ekranu. Pozwoli to na znaczne zawężenie opcji wyboru i odrzucenie już na starcie kilku modeli.

 

Który iPhone jest najlepszy w 2024?

W przypadku, gdy zależy Ci na najnowszych funkcjach i najwyższej wydajności, rozważ zakup najnowszego, flagowego modelu. We wrześniu 2023 roku, Apple wypuściło długo oczekiwany model iPhone 15. Jest to obecnie najnowszy model telefonu Apple na rynku. Apple oferuje aż cztery wersje modelu, tj.: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Każdy z nich jest dostępny z najnowszym systemem Apple – iOS 17.

Jeśli analizujesz iPhone Pro i Pro Max, to różnicę między nimi widać przede wszystkim w cenie. Oprócz tego iPhone 15 Pro posiada wyświetlacz 6,1 cala, a Pro Max: 6,7 cala. Różnicę widać również w rozdzielczości – model Pro ma bowiem 2556 x 1179 pikseli, a Pro Max aż 2796 x 1290 pikseli. Modele różnią się między sobą również zoomem optycznym, zoomem cyfrowym (15-krotny w Pro Max) oraz wielkością. Apple iPhone w nowej wersji,  wyróżnia się także wysoką wydajnością, za którą odpowiada zastosowanie nowego czipu A17 Pro.

Zdecydowanie Apple iPhone 15 Pro Max to najlepszy wybór, jeśli od swojego telefonu oczekujesz długiego czasu pracy na jednym ładowaniu baterii oraz aparatu z bezkonkurencyjnym teleobiektywem 120 mm.

 

Który iPhone będzie najtańszy w 2024?

Jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego cenowo, iPhone SE lub starszy model może być odpowiednią opcją dla Ciebie. W tym roku na rynku ma się pojawić najnowszy model iPhone SE 4., który cechuje wiele zalet. iPhone SE 4. może być przełomowy dla budżetowej serii od Apple. Dostępne pogłoski wskazują, że iPhone SE 4. ma przynieść istotne zmiany
w kwestii zarówno budowy, jak  i wyglądu. Nowy iPhone SE 4.

Im nowszy iPhone, tym lepszy, ale jednocześnie i droższy. Warto wziąć pod uwagę, że także i starsze modele, na przykład seria 13, nadal są bardzo popularne na rynku i chwalone wśród kupujących. Najlepszy iPhone to nie zawsze ten najdroższy, czy najnowszy iPhone. Apple od zawsze przykłada się bowiem do wysokiej jakości swoich produktów i kupując starszy model telefonu też z pewnością nie będziesz zawiedziony.

W każdym przypadku zalecamy również zapoznanie się z recenzjami i opiniami użytkowników, aby uzyskać lepszy obraz tego, co oferuje dany model.

 

Podsumowując

Wiemy, że wybór nowego iPhone nie jest łatwy. Przede wszystkim musisz myśleć o sobie i o tym, czego oczekujesz do telefonu. To Twoje wymagania mają zostać w pełni spełnione i masz być usatysfakcjonowany z dokonanego zakupu.

Masz jakieś dodatkowe pytania? Zapraszamy do naszego serwisu Apple w Warszawie – z chęcią na nie odpowiemy i doradzimy w wyborze możliwie najlepszego modelu. Jesteśmy pewni, że odpowiednio dobrany model usatysfakcjonuje każdego użytkownika.

Kamil Truskowski - Specjalista ds. produktów Apple

Kamil Truskowski - Specjalista do spraw diagnozy i naprawy urządzeń elektronicznych Apple. Miłośnik iPhona, iPada i laptopów MacBook. Fan marki Apple i wieloletni technik zajmujący się diagnozą i naprawą sprzętu spod znaku jabłka. Pasjonat rozwiązań z Cupertino, który niejednokrotnie nadaje drugie życie smartfonom, Mac'om i Apple Watch'om.